Haber Detayı
26 Kasım 2018 - Pazartesi 01:06 Bu haber 1125 kez okundu
 
Gaziantep’te Özlem Taner Sevenlerine türkü dolu akşam yaşattıı
Gaziantep’li Türk Halk Müziğinin güzel sesi Özlem Taner Gaziantep’teki ilk konseri büyük ilgi gördü.
SANAT Haberi
Gaziantep’te Özlem Taner Sevenlerine türkü dolu akşam yaşattıı

Gaziantep’li Türk Halk Müziğinin güzel sesi Özlem Taner  Gaziantep’teki ilk konseri büyük ilgi  gördü.

 

Ünü Türkiye sınırlarını aşan, “Türkmen Kızı” albümüyle İngiltere’de “en çok dinlenenler” listesine girmeyi başaran Özlem Taner, Onat Kutlar Kültür Merkezi’ni dolduran türkü severlere duygu dolu bir gece yaşattı. Konser sonrası Özlem Taner severleri tarafından büyük ilgi vardı. Özlem Taner mütavazi tavırlarla sevenlerini kırmadı.

 

 

Özlem Taner devhaber’e  “ Kendi şehrimde ilk konserimdi.Beni dinlemeye gelen tüm sevenlerime teşekkür ediyorum. Bu konserlerim ilerde devam edecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

ÖZLEM TANER KİMDİR ;

Sanatçı Özlem Taner Gaziantep Türk Müziği Devlet Konservatuvarı mezunudur. Okulu 1. ve yüksek şeref öğrencisi olarak tamamlamıştır. Üniversite eğitimi döneminde Gaziantep Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Derdeği ve Gaziantep İlk Kültür Müdürlüğünde bağlama eğitimi vermiştir.

 

Yurt içi ve Yurt dışı bir çok çok şehirde festivallerde yer almış ve yerli, yabancı ünlü müzisyenler ile ortak çalışmalar gerçekleştirmiştir. İlk albümü 2007 senesinde çıkardığı Türkmen Kızı isimli albümdür. 2013 yılında ise ikinci albümü Aşıklar Meclisi ile müzik severlerin karşısına geçmiştir.

 

Son albümünü çıkardığı sene Çin’de Türk Yılı kapsamında Devlet Balesi ve Modern Dans Topluluğu tarafından hazırlanan bir çok müzik grubu ile birlikte Çin Şangay ve Pekin’de sahnelenen bir projenin içerisinde yer almıştır.

 

Özlem Taner; profesyonel müzik kariyerine 2007 yılında yayımladığı "Türkmen Kızı" adlı albümüyle başladı. Türkmen Kızı, İngiltere'de en çok dinlenenlerde ilk 10'da yer aldı. 2013 yılında birçok nefese yer verdiği ikinci albümü "Aşıklar Meclisi"ni yayınladı. Anadolu'da yaşayan halkların özgün dilleriyle yaptıkları müzikleri dünyaya tanıtmak amacıyla yola çıkan, "Evliya Çelebi'nin İzinden" ve "Julvern'in İzinden" projelerinde yer alan 3 Kadın ekibiyle Karadeniz ve Balkanlar'ı kapsayan toplam 15 ülkede konserler verdi. "Aşka Sürgün", "Yersiz Yurtsuz", "Asi", "Ezo Gelin", "Beynelmilel" gibi birçok film ve dizinin müziklerine katkıda bulundu.

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Gaziantep, Özlem, Taner, Sevenlerine, türkü, dolu, akşam, onat,kutlar,devhab
Yorumlar
Haber Yazılımı