Haber Detayı
27 Haziran 2017 - Salı 15:01 Bu haber 3009 kez okundu
 
Gaziantep'te Cezaevi Önünde Bayram Kutlaması
GAZİANTEP- HDP ve DBP Antep il Örgütleri Antep H tipi cezaevi önüne basın açıklaması yaparak ziyarete gelen tutuklu aileleriyle bayramlaştı.
YEREL Haberi
Gaziantep'te Cezaevi Önünde Bayram Kutlaması

GAZİANTEP- HDP ve DBP Antep il Örgütleri Antep H tipi cezaevi önüne basın açıklaması yaparak ziyarete gelen tutuklu  aileleriyle bayramlaştı.

 

HDP Antep il örgütü, H tipi cezaevi önünde basın açıklaması düzenleyerek tutsak aileleriyle bayramlaştı. Basın açıklamasına HDP Antep eş başkanı Güler Erat, HDP Antep Milletvekili Mahmut Toğrul, DBP, 78’liler meclisi katıldı. Katılımcılar tutuklu  ailelere şeker  ve kolonya ikramında bulundular. Milletvekili Mahmut Toğrul aileleri  birer  birer  ziyaret ederek, bayramlarını kutladı.

 

 Basın açıklamasını yapan HDP Antep Milletvekili Mahmut Toğrul, cezaevlerinde ve gözaltında yapılan hak ihlallerine değinirken hükümetin bir an önce bu duruma son vermesi gerektiğini vurguladı.

 

Basın açıklaması sırasında grup  zılgıt  ve alkışlarla tepkilerini gösterdi. “ Direne direne kazanağız.”  “ Tuksaklar onurumuzdur. “  “ Faşizma Karşı omuz  omuza” sloganlarını attılar. Basın açıklamasının sonunda olaysız bir şekilde dağıldılar. 

 

BAYRAM KUTLAMADAN  ÖZEL KARELER

 

 

 

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: GAZİANTEP,CEZAEVİ,MAHMUTTOĞRUL,HDP,BDP,78MLİLER MECLİSİ, TUTUKLU
Yorumlar
Haber Yazılımı