Haber Detayı
07 Ekim 2017 - Cumartesi 09:39 Bu haber 8170 kez okundu
 
Gaziantep'te Bir Annenin Çığlığı: 2.ye Dayanamam
Gaziantep'te en büyük çocuklarını uygun donör bulunamadığı için ilik kanserinden kaybeden Yalçın ailesi aynı hastalığa yakalanan 11 yaşındaki kızlarını hayatta tutabilmek için yardımseverlerden bağış bekliyor
SAĞLIK Haberi
Gaziantep'te Bir Annenin Çığlığı: 2.ye Dayanamam

Gaziantep'te en büyük çocuklarını uygun donör bulunamadığı için  ilik kanserinden kaybeden Yalçın ailesi aynı hastalığa yakalanan 11 yaşındaki kızlarını hayatta tutabilmek için yardımseverlerden bağış bekliyor. Kızının gözleri önünde her geçen gün eridiği söyleyen anne Ayşe Yalçın, "En büyük kızımı bu hastalıktan kaybettim, Suzan'ı da kaybetmek istemiyorum" dedi.

 

YALÇIN AİLESİ DRAM YAŞIYOR

Gaziantep'te en büyük çocuklarını uygun donör bulunamadığı için kaybeden Yalçın ailesinin peşini felaketler bırakmadı. Bu kez de aynı hastalığa yakalanan 11 yaşındaki kızları Suzan'ı kurtarmak için mücadeleye başlayan aile yardımseverlerden bağış bekliyor.

 

Gaziantep'te uygun donör bulunamadığı için en büyük çocuklarını 7 yaşında ilik kanserinden  kaybeden Yalçın ailesinin evlat acısı dinmeden aynı hastalığa yakalanan 11 yaşındaki kızlarını kurtarmanın peşine düştü. Henüz 2 yaşında kansere yakalanan Suzan'a uygun ilik bulmak için anne, baba ve akrabaları seferber oldu fakat bulunamadı. Sağlık Bakanlığı ile sürekli iletişim halinde olan aile kızlarının sağlığına kavuşması için yardımseverlerden bağış bekliyor. 4 çocuklu ailenin babası da Suzan'ı  sık sık hastaneye götürdüğü düzenli bir işte çalışamadığı için aile bir yandan da yokluğun pençesinde kıvranıyor. Hem geçim sıkıntısı hem de kanserle mücadele eden Yalçın ailesi seslerinin duyulmasını istiyor. Evde sürekli hapis hayatı yaşadığını artık yürümeye bile gücünün kalmadığını söyleyen Suzan ise, uygun ilik bulunup hastalıktan kurtulduğu zaman doktor olmak istediğini söyledi.

 

 

ANNE HERGÜN GÖŞYALARI İÇİNDE

 

Kızının her geçen gün gözlerinin önünde eridiğini söyleyen Anne Ayşe Yalçın, "Benim kızım hasta iki yaşında rahatsızlandı ona ilik bulunmasını istiyorum. Günümüz hep sıkıntılarla hastalıkla geçiyor dışarıya çıkıp arkadaşlarıyla yürüyemiyor koşup oynayamıyor. Benim dört tane çocuğum var büyük kızımı aynı hastalıktan kaybettim Suzan’ı kaybetmek istemiyorum bir an evvel ilik bulunsa bizim duyarlı vatandaşlarımız bir şey yapabilirlerse çok seviniriz. Kendilerini benim yerime koysunlar durumumuz çok kötü 11 yaşındaki kızım dışarıya gidemiyor okula gidip arkadaşlarıyla oynayamıyor . Eşim günlük çalışıyor kızımın aslından dolayı sürekli bir işe giremiyor Suzan’nın hastalığından dolayı sigortayı kendimiz yatırmaya çalışıyoruz. Kızımı şehir dışındaki hastaneye götürmek zorunda kalıyoruz evimiz kira para yetiştiremiyoruz Suzan’ı bu evde oturması bile sağlığına zararlı normal değil daha çok daha havadar bir yer yerde kalması gerekiyor ama imkanlarımız bu kadar" dedi.

 

       

 

SUZAN EVDE HAPİS HAYATI YAŞIYOR

Uygun ilik bulunup iyileştiği zaman doktor olup kendisi gibi hasta çocuklara yardım etmek istediğini söyleyen 11 yaşındaki Suzan da, "Benim adım Suzan altıncı sınıfa gidiyorum beşinci sınıftan beri evde eğitim görüyorum dışarı çıkamıyorum dışarı çıkmak istiyorum ben de herkes gibi okula gitmek istiyorum ama gidemiyorum. Evde sanki hapis hayatı yaşıyorum,yürümeye bile gücüm kalmadı, artık. Büyüyünce iyileştikten sonra derslerime çok çalışıp doktor olmak istiyorum. Benim gibi hasta olan çocuklara yardım etmek istiyorum. Hocalarımın bana ders vermesini isterim inşallah da iyileştikten sonra okulda dersleri görmek istiyorum" diye konuştu.

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: gaziantephaberi,sağlık,devhaber,yalçın,ilik,dönor,nakil,kanser,
Yorumlar
Haber Yazılımı