Haber Detayı
11 Nisan 2018 - Çarşamba 21:19 Bu haber 5344 kez okundu
 
Gaziantep’te 11 Nisan Dünya Şizofreni İle Mücadele Günü Anıldı
Gaziantep’te Şizofreni Hastaları ve Yakınları Derneği,Şizofreni ile mücadele günü için, dernek binasında bir araya gelerek,gündemle ilgili bilgi verdiler.
SAĞLIK Haberi
Gaziantep’te 11 Nisan Dünya Şizofreni İle Mücadele Günü Anıldı

Gaziantep’te Şizofreni Hastaları ve Yakınları Derneği,Şizofreni ile mücadele günü için, dernek binasında bir araya gelerek,gündemle ilgili  bilgi verdiler.Dernek başkanı Serpil Acıoğlu devhaber.net’e açıklamada bulundu.

 

Acıoğlu “ Şizofreni toplumda 1 görülme riski oranı ile Dünyanın en yaygın halk sağlığı sorunlarından biridir. Toplum şizofreni olgusunun; şiddet korku ve hakaret  unsuruyla özleşdirilmesi hastalıkla mücadeleyi güçleştirmektedir.Bu durum hastalıkla mücadele sürecinde,hem hasta ve yakınlarının hayatını güçleştirmekte  hemde toplum üzerindeki maddi manevi yükü artırmaktadır.

 

Dernek olarak öncelikle şizofreni hastaları ve yakınlarına sesleniyoruz.Toplumda sizlere yönelik damgalama ve dışlanma ile mücadele edebilmek için öncelikle toplumda görünür olmalısınız.

 

Şizofreni tedavi edilebilen bir zihin hastalığıdır. Şizofreni suç değil kaderdir ve sanıldığı gibi hiçbirimize uzak değildir. Duyarlı olan tüm Gaziantepli insanları  derneğimize  davet ediyoruz. Bizlere katkı sunmalarını bekliyoruz. Elele verirsek toplum içindeki şizofren hastalarına daha faydalı olabiliriz. “ dedi.

 

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Gaziantep’te, 11, Nisan, Dünya, Şizofreni, İle, Mücadele, Günü, Anıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı