Haber Detayı
11 Ağustos 2017 - Cuma 13:51 Bu haber 988 kez okundu
 
Gaziantep: Pencere Parmaklığına Başı Sıkışan Çocuğu İtfaiye Kurtardı
GAZİANTEP'te, kapısı kilitli ve kullanılmayan bir eve oyun oynamak için pencereden girmeye çalışan 11 yaşındaki Resul Özçalar, demir parmaklıklara sıkıştı.
ASAYİŞ Haberi
Gaziantep: Pencere Parmaklığına Başı Sıkışan Çocuğu İtfaiye Kurtardı

GAZİANTEP'te, kapısı kilitli ve kullanılmayan bir eve oyun oynamak için pencereden girmeye çalışan 11 yaşındaki Resul Özçalar, demir parmaklıklara sıkıştı. Kafasını kıpırdatamayan ve büyük korku yaşayan çocuk, ihbar üzerine gelen itfaiye ekibinin yardımıyla kurtarıldı.

Ünaldı Mahallesi'nde oturan Resul Özçalar ile arkadaşı Eyyüp Kuru birlikte sokaklarında bulunan ve kullanılmayan boş eve girerek oynamak istedi. Kapısı kapalı olan eve iki arkadaştan Eyyüp Kuru, pencere parmaklıklarından geçerek girmeyi başardı. Resul Özçalar ise girmeye çalışırken kafası demir parmaklıklara sıkıştı. Bir süre parmaklıklardan kurtulmaya çalışan küçük çocuk başarısız olunca bağırarak çevredekilerden yardım istedi. Çevredekiler de küçük çocuğu sıkıştığı yerden çıkartamayınca itfaiyeekiplerinden yardım istedi.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yaklaşık yarım saatlik çalışma ile demir parmaklıkları esneterek Özçalar'ı sıkıştığı yerden kurtardı. Bu sırada içeride bulunan Eyyüp Kuru da dışarı çıkarılarak ailelerine teslim edildi.

 

İtfaiyenin çalışması sırasında ailelerine tepki gösteren ismi öğrenilemeyen ev sahibi kadın ise demir parmaklıklardan kurtarılan çocuğa vurmak istemesi çevredekiler tarafından engellendi.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gaziantep:, Pencere, Parmaklığına, Başı, Sıkışan, Çocuğu, İtfaiye, Kurtardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı