Haber Detayı
23 Temmuz 2016 - Cumartesi 11:32 Bu haber 2921 kez okundu
 
Gaziantep : Parelel yapının inleri kapatıldı !
15 Temmuz da başlayan Fetö örgütüne operasyonlar hız kesmiyor. Devlet içinde çöreklenmiş her yapı inceleniyor, kapatılıyor yada açığa alınıyorlar.
YEREL Haberi
Gaziantep : Parelel yapının inleri kapatıldı !

Darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL kapsamında çıkarılan ilk kanun hükmünde kararname resmi gazetede yayınlandı. Kanun Hükmünde Kararname kapsamında Gaziantep'te de paralel yapıya ait birçok eğitim kurumu, özel hastane, üniversite, dernek ve vakıf kapatıldı. Kapatılan kurumlar arasında Zirve Üniversitesi ve Özel Primer Hastanesi de bulunuyor.

 

Olağanüstü hal ilan edilmesinin ardından ilk KHK yayımlandı. Resmi Gazete'de yayınlanan yürürlüğe göre Türkiye genelinde binlerce kurum kapatıldı. Gaziantep'te de kapatılan kurumlar var. Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya başkanlığından yürütülen operasyonlarda polis, milli eğitim ve defterdarlık ekipleri de katılıyor. Milli Eğitim müdürü de operasyonları bizzat yönetiyor. Gaziantep'te Zirve Üniversitesi, Primer Hastanesi, İpek vakfı, eğitim kurumları, Gapgiad, Hürsiad, GÜNSİAF başta olmak üzere çok sayıda kurum kapatıldı. 

 

RESMİ  GAZETEDE YAYINLANAN  LİSTE :

 

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: gaziantep,fetö,ali yerlikaya,darbe,deprem,artçı,zirve,ipek,naksan,turgut öza
Yorumlar
Haber Yazılımı