Haber Detayı
26 Ekim 2017 - Perşembe 13:05 Bu haber 1519 kez okundu
 
Gaziantep: MHP il Başkanlığı, Şahinbey Anıtına Sahip Çıktı
MHP Gaziantep İl Başkanı Dr. A.Muhittin Taşdoğan, düzenlediği basın toplantısında milli anıtlara sahip çıkılması isteyerek, tahrip olan Şahinbey Anıtının onarılmasını istedi.
YEREL Haberi
Gaziantep: MHP il Başkanlığı, Şahinbey Anıtına Sahip Çıktı

MHP Gaziantep İl Başkanı  Dr. A.Muhittin Taşdoğan, düzenlediği basın toplantısında milli anıtlara sahip çıkılması isteyerek, tahrip olan Şahinbey Anıtının onarılmasını istedi.

 

“ Sıklıkla düzenlediğimiz basın toplantılarımıza devam ediyor,şehrin MHP’de tekrar tekrar attığını vurguluyoruz.Kıymetli basın mensubu arkadaşlar,önceklikle 21 Ekim Dünya Gazeteciler gününüzü kutluyorum.

Demokrasinin vazgeçilmez olan halkın haber alma hakkı, siz kıymetli gazetecilerimizin omuzlarında büyük bir görev  ve sorumluluk doğurmaktadır.Sizlerin bu denli  çalışmalarınız için başarılar diliyorum.

 

 

ŞAHİNBEY  ANITI  BALYY VE TINERCİLER MEKAN KURMUŞ

Sizlerin bildiği gibi Antepli Şahinbey İstiklal  Harbinin aziz şehitlerindendir.Tek başına düşmana meydan okumuş “ düşman arabaları cesedimi  çiğnemeden Antep’e giremez “ demiştir. Şahinbey  halk  tarafından verilen isimdir. Asıl adı Mehmet Sait’tir. Son  kurşunu kalana kadar düşmanla savaşmış ve elma’lı köprüsünde şehit  olmuştur. Bir kahramanın  anıtı da  kahraman gibi  olmalıdır. Şahinbey  anıtını yerinde  gördük. Anıt  yıkık, dökük halde  kaderine terk edilmişti durumdadır.Anıt çevresi  pislik  içindedir. Etrafında balyy ve tınerciler mekan  kurmuş, gidiş  yolundaki  taşlar  yerinden  çıkmış ve mermerler kırık  vaziyette gördüm.

 

ŞAHİNBEY’LERİN SAYESİNDE BURDAYIZ

Bugün bu topraklarda rahatça gezebiliyorsak bu dedelerimizin sayesindedir. Fakat bunun bilincinde olmayanlar  hala  koltukları işgal etmektedir.Kimse kusura bakmasın geçmişinden haberi olmayanın geleceği olmaz.Bu anıta sahip  çıkın.O koltuğu borçlu  olduğu kahramanın anıtına bakım yapmaktan bile aciz durumdadır.

 

ÇANAKKALE ŞEHİT DİYARI, ANTEP  NE DİYARI ?

Antep’ten  binlerce  çocukları Çanakkale’ye götürüyorlar.Milyonlar  tl  yi  bu  uğurda  harcıyorlar. Burnumuzun dibindeki Şehit Anıt Mezara sahip  çıkmıyorlar. Çevremizdeki şehit  ve kahramanlar için dışarıdan gelenlere  turlar  düzenlenmiyor ? Tüm anıtlara restorayon yapılmalıdır. Eğer  gücünüz yok ise biz MHP olarak  her zaman olduğu gibi atalarımıza sahip  çıkarız.

Bir proje başlattılar “ Şimdi Gaziantepe gitme zamanı “ diye,proje anlamlı fakat bu projeyi başlatırken sadece Gastronomi üzerinden yaptılar.  Gelen misafirlere hiç Şahinbey’in mezarı anıtı ziyaret ettirildi mi ? Şayet ettirdiyeseler bu manzarayı hiç mi görmediler ?

Bizde MHP  olarak Gaziantep olarak önümüzdeki günlerde bie  proje faaliyete geçireceğiz ve yüksek sesle diyoruz ki; “ HAYDİ  ANITA “ “ 

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Gaziantep:, MHP, il, Başkanlığı,, Şahinbey, Anıtına, Sahip, Çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı