Haber Detayı
01 Nisan 2018 - Pazar 10:55 Bu haber 1287 kez okundu
 
Gaziantep'li Kadınlar,Kadına,laikliğe ve özgürlüğe düşmanlığı kabul etmiyoruz.
Gaziantep CHP İl kadın Kolları TBMM'deki Tiyatro rezaletini kabullenmiyoruz ve kınıyoruz.
- Haberi
Gaziantep'li Kadınlar,Kadına,laikliğe ve özgürlüğe düşmanlığı kabul etmiyoruz.

 

Gaziantep CHP İl kadın Kolları TBMM'deki Tiyatro rezaletini kabullenmiyoruz ve kınıyoruz.

18 Mart Çanakkale anması için TBMM’de oynanmak istenen tiyatro gösterisinde, kadın oyuncularun sahneye çıkması Meclis Başkanlığınca engellemesini,CHP Gaziantep Kadın Kolları tarafından kınandı.İl binasında gerçekleştirilen basın toplantısına CHP lşi kadınlar ve erkekler katıldı.Basın açıklamasını İL Kadın kolları Başkanı Leyla Kara okudu.

 

“ Günler öncesinde gece yarılarına kadar prova yapan kadınlar,gösteriye bir saat kala sahneye alınmadı. Atatürk’ün resimlerinin bile istenmediği oyunun süresi 12 dakikadan 4 dakikaya düşürüldü.Erkek oyuncular sahnede oyunu sergilerken, kadın oyuncular konukların arasında bekletildiler.

 

                               

 

Kadın ve erkeği bir arada görmek istemeyen zihniyet bilsin ki; biz sahnenin tozunu birbirine katan Afife Jale’nin torunlarıyız,sahneye bir kere çıktık bir daha inmeyeceğiz.Kadınlar özgürdür,eşittir ve ne zaman ne isterlerse onu yaparlar,kadınları karanlığa ve eve hapsetmenize izin vermeyeceğiz.Yaşamın her alanında:sahnede,sokakta,siyasette,bilimsel çalışmalarda her yerde varız ve var olmaya devam edeceğiz.Ortaçağ sizin olsun biz sahne ışıklarını seviyoruz.

Yasaklar mücadelemizi durduramaz, yaşasın kadınlar. “

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Gaziantep'li, Kadınlar,Kadına,laikliğe, ve, özgürlüğe, düşmanlığı, kabul, etmiyoruz.,
Yorumlar
Haber Yazılımı