Haber Detayı
22 Ekim 2017 - Pazar 16:30 Bu haber 2409 kez okundu
 
Gaziantep'li Devrimci Ahmet Kaylan toprağa verildi.
Uzun süredir tedavi görev Ahmet Kaylan ( Berber Ahmet) ın yaşamını yitirmesi Gaziantepli sosyalistleri üzüntüye boğdu
YEREL Haberi
Gaziantep'li Devrimci Ahmet Kaylan toprağa verildi.

Uzun süredir tedavi görev Ahmet Kaylan ( Berber Ahmet) ın yaşamını yitirmesi Gaziantepli sosyalistleri üzüntüye boğdu. Tüm  partili  partisiz  ve sivil toplum kuruluşları tabutu  başında  son  yolculuğu  için bir araya geldiler.

 

Gaziantep HDP Milletvekili Mahmut Toğrul, İl Eşbaşkanı Güler Erat, Emek Partisi temsilen Mehmet Türkmen,Eğitimsen, Skyp,ÖDP ve Gençlik Muhalefeti ile  ailesi  katıldı.

 

Nakipoğlu Camiinde öğle namazına  mütakip cenaze namazı kılındı. Namazdan  sonra yoldaşlarının omuzunda arabaya taşındı.Mezarı  başında başında  ÖDP Gaziantep İl  Başkanı Remzi Kurtulmuş  bir konuşma  yaptı.

 

“ Her canlı doğar yaşar ve ölür.Ama bu  nasıl yaşadığına bağlıdır,Ahmet  yoldaş kendi  için  yaşamadı. Özgür bir ülke için mücadele verdi. Sadece zengin çocuklar  değil  tüm çocuklar  eşit bir biçimde eğitim  alsın ve yaşasın diye mücadele verdi. Bütün  çocuklar  şeker yiyebilsin  istedi. Bu düşünce  ile son nefesine  kadar  mücadeleyi  bırakmadı. Onurlu  kişiliği ile  herkes  örnek  bir Devrimci idi. Ahmet  yoldaş, bak  çevrende  genç  arkadaşların  senin  bıraktığın bayrağı  aldılar.Senden önce  bu  mücadelede yaşamını kaybeden  Tüm  devrimcilere selam  söyle. Bıraktıkları  bayrakları yere düşürülmedi, her zaman dalgalandığını  onlara ilet. Yıldızlar  yoldaşın  olsun Berber Ahmet . “ 

 

Tüm Mücadelede yaşamlarını  kaybedenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

 

HABERİN VİDEOSU ALTTA

 

TÖRENDEN  KARELER

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Gaziantep'li, Devrimci,ödp,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı