Haber Detayı
08 Kasım 2018 - Perşembe 18:23 Bu haber 2929 kez okundu
 
Gaziantep Kesk Şubeler Platformu Ohal İnceleme komisyonu lağvedilsin
KESK Şubeler Platformu, basın açıklaması yaparak, “OHAL İnceleme Komisyonu lağvedilip hukuksal sürecin başlatılması için Cumhurbaşkanlığına faks gönderdi
SENDİKA Haberi
Gaziantep Kesk Şubeler Platformu Ohal İnceleme komisyonu lağvedilsin

KESK Şubeler Platformu, basın açıklaması yaparak, “OHAL İnceleme Komisyonu lağvedilip hukuksal sürecin başlatılması için Cumhurbaşkanlığına faks gönderdi.

 

Üyelerin hakları için bir an önce harekete geçilmeli

Basın açıklamasında konuşan KESK Dönem Sözcüsü Ali Ersönmez, “İki yıldan fazla süredir ihraç olup, akıbetleri ve hukuki süreçleri ile ilgili bilgi dahi alamayan üyelerimiz ve on binlerce kamu emekçisinin haklarının iadesi ve  hukuki sürecin derhal başlaması, “haksız, hukuksuz, şekilde, keyfi ve idari tasarruflarla ihraç edilen” üyelerimizin haklarının iadesi için derhal harekete geçilmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Ersönmez, “Yoksulluğa, İşsizliğe, Güvencesizliğe Karşı Birlikte Mücadele” şiarı ile Ocak 2019’un ikinci yarasına kadar olan dönemde yürüteceğimiz mücadele programımız kamuoyu ile  paylaşılmıştı. Mücadele Programının 6 Maddesinde OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu ile ilgili olarak tüm sendika üyelerimizin “OHAL İnceleme Komisyonu lağvedilip hukuksal süreç başlatılsın” konulu 5-9 Kasım tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığına faks gönderileceği ifade edilmişti. Bu çerçevede, Hukuk Büromuzun hazırladığı metni Cumhurbaşkanlığına bu gün faks olarak gönderiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

 

Kamu denetçiliğine bireysel başvuru yapılacak

“Yoksulluğa, İşsizliğe, Güvencesizliğe Karşı Birlikte Mücadele” şiarı ile Ocak 2019’un ikinci yarısına kadar olan dönemde yürütülecek olan mücadele programının 5’inci Maddesinde ise  “iraç edilen üyelerin tarafından 5-9 Kasım 2018 tarihleri arasında OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu’nun işleyişi hakkında kamu denetçiliğine bireysel başvuru yapılacaklarını belirten Ersönmez, “5-9 Kasım tarihlerinde yapacağımız Cumhurbaşkanlığına faks ve OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonunun işleyişi hakkında Kamu denetçiliğine bireysel başvuru çalışmalarımız “haksız, hukuksuz, sorgusuz” şekilde ihraç edilen üyelerimiz ve kamu emekçilerinin haklarının iadesine yöneliktir” ifadelerini kullandı.

 

ÜYELER CUMHURBAŞKANINA FAKS ÇEKTİLER

 

 

HABERİN VİDEOSU ALT KSIMDA

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Gaziantep, Kesk, Şubeler, Platformu, Ohal, İnceleme, komisyonu, lağvedilsin,
Yorumlar
Haber Yazılımı