Haber Detayı
07 Kasım 2017 - Salı 18:51 Bu haber 1783 kez okundu
 
Gaziantep, Fetö'den Yargılanan Nakıpoğlu'lar Diz Çöktü
Cahit Nakıoğlu " Beni aldatmışlar. Pişmanım. Ev hapsine de razıyım. Kalan ömrümü torunlarımla evimde geçirmek istiyorum"
DÜNYA Haberi
Gaziantep, Fetö'den Yargılanan Nakıpoğlu'lar  Diz  Çöktü

Fetullahçı Terör Örgütü-Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Gaziantep'teki para kasası olduğu öne sürülen NAKSAN Holding'in sahibi Cahit Nakıboğlu, Ben FETÖ’yü devlete millete yararlı bir cemaat sanıyordum öyle değillermiş. Beni aldatmışlar. Pişmanım. Ev hapsine de razıyım. Kalan ömrümü torunlarımla evimde geçirmek istiyorum" 

 

FETÖ'nün ‘para kasası’ olduğu öne sürülen NAKSAN Holding’e yönelik yürütülen davada tutuklu yargılanan Cahit ve Taner Nakıboğlu’nun yargılanması başladı. 

 

Gaziantep 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, "Silahlı terör örgütü yönetme, terörizmin finansmanı hakkında kanuna muhalefet, suç gelirlerinin önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerini aklama ve vergi usul kanununa muhalefet" suçlarından cezalandırılması talep edilen Naksan Holding'in Eski Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu ve oğlu Taner Nakıboğlu ilk kez hakim karşısına çıktı.

 

Yürütülen soruşturmada, Naksan Holding bünyesinde bulunan 51 şirketin incelendiği soruşturma kapsamında hazırlanan 630 sayfalık iddianamede Holdingin FETÖ örgütünün sermayesi kurulduğu ve örgüte ait bir iktisadi işletme olduğu belirtildi. 4 sanığın da firarda olduğu dava yoğun güvenlik önlemleri eşliğinde gerçekleşti.

 

Nakıboğlu ailesinin holdinglerine kayyum atanmadan önce 22 milyon doları başka bir hesaba aktarıldığı belirtilen iddianamede, tutuklu yargılanan Taner Nakıboğlu’nun örgütün "bölge imamı" firari sanık Mehmet Kocatürk ile sık sık toplantılar yaptığı ve il mütevelli heyetinde bulunduğu aktarıldı.

 

Hastalığından dolayı kendini savunurken zorluk çektiği gözlenen ve etkin pişmanlık yasasından faydalanmak istediğini söyleyen Cahit Nakıboğlu, “ Ben FETÖ’yü devlete millete yararlı bir cemaat sanıyordum öyle değillermiş. Beni aldatmışlar. Sağlık durumum cezaevinde yatmaya müsait değil. Günde 45 çeşit hap içiyorum. Ben FETÖ ile ilişkimi 2012 yılında kestim. FETÖ ile hiçbir bağım yoktur. Örgütün sözde "bölge ağabeyi" firari sanık Mehmet Kocatürk’ü yanımdan kovdum. Buna AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Durdu Yetkinşekerçi de şahittir. Yüce mahkemeden tahliyemi talep ediyorum. Ev hapsine de razıyım. Hakkımdaki iddialar ispatlanırsa idama da razıyım” diye konuştu.

 

Yurt dışı ve yurt içinde para sakladığı yönündeki iddiaların doğru olmadığını söyleyen Taner Nakıboğlu ise, "Eşim devletten fakirlik belgesi aldı. İddialardaki gibi o sakladığımız paralar neredeyse ortaya çıksa da eşim ve çocuklarım rahat etsin. Aleyhimde tanıklık yapan işadamlarının isimlerini açıklanmasını istiyorum. Kendileriyle yüzleşmek istiyorum" dedi. 

 

Örgütün "bölge imamı" firari sanık Mehmet Kocatürk ile sık sık toplantılar yaptığı iddialarını da kabul etmeyen Taner Nakıboğlu, “Zirve Üniversitesi’ni Bilkent modeli üzerinden kurdum. Benim başıma gelenler 2007 yılında kurduğum şirketin adının Paralel Yapı olmasındandır. Şehrin çeşitli yerlerindeki iş yeri, konut, iş hanı gibi taşınmazları satarak yaklaşık 22 milyon doları başka bir hesaba aktardığı iddialarını yer alıyor. O sakladığımız paralar nerdeyse çıksın da eşim ve çocuklarımın rahat etsin” diye konuştu.   

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: naksan,fetö,nakıpoğlu,akp,gazianteophaberi,taner,cahit,
Yorumlar
Haber Yazılımı