Haber Detayı
04 Ekim 2016 - Salı 15:04 Bu haber 1667 kez okundu
 
Gaziantep : Emniyette deprem
Emniyet Genel Müdürlüğü, FETÖ/PDY soruşturmasında 2523'i amir olmak üzere 12 bin 801 polisi açığa aldı. Bu arada İçişleri Bakanlığı'nda da 37 personel görevden uzaklaştırıldı.B u kapsamda Gaziantep’te de 439 polis görevlerinden uzaklaştırıldı.
GÜNDEM Haberi
Gaziantep : Emniyette deprem

2523 AMİR VAR

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, "667 sayılı Olağanüstü Hal kapsamında alınan tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Karaname’nin 2. maddesinde zikredilen ve milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ / PDY) ile iltisakı veya irtibatı olduğu değerlendirilen 2523’i amir sınıfı olmak üzere toplamda 12 bin 801 personel görevden uzaklaştırılmıştır" ifadesinde bulunuldu.

 

BAŞSAVCILIK AÇIKLADI

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı yazılı açıklamada, “Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) ile iltisakı veya irtibatı olduğu değerlendirilen, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü emrinde görevli müdür ve amir sınıfından (86), polis memurlarından (347), idari hizmetlerden (6) olmak üzere, toplam (439) personel görevden uzaklaştırılmıştır” dedi.

 

SORUŞTURMA SONUNDA İHRAÇ

Görevden uzaklaştırılan personeller hakkında 10 gün içinde soruşturma açılacağı bildirildi.      İçişleri Bakanlığı tarafından açığa alınan polisler hakkındaki soruşturmayı polis başmüfettişleri yürütecek. Soruşturmalar sonucunda, FETÖ/PDY ile bağlantısı olduğu belirlenen polislerin meslekten ihraç edileceği öğrenildi.

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Gaziantep, :, Emniyette, deprem,
Yorumlar
Haber Yazılımı