Haber Detayı
09 Ocak 2018 - Salı 18:02 Bu haber 1189 kez okundu
 
Gaziantep CHP İl Başkanı Sucu Gazeteciler Günü Açıklaması
CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, “Özgür basına sahip olmayan toplumlarda, demokrasi ve özgürlükler kısıtlanmış demektir.
YEREL Haberi
Gaziantep CHP İl Başkanı Sucu Gazeteciler Günü Açıklaması

Basın Özgür Olmalı

 

CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, “Özgür basına sahip olmayan toplumlarda, demokrasi ve özgürlükler kısıtlanmış demektir. Yasama, yürütme ve yargıdan sonra dördüncü kuvvet olarak tanımlanan basın, yaşanan olaylar karşısında bilgilendirme sorumluluğunu taşımaktadır” ifadelerini kullandı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Basının, demokrasinin, özgürlüğün, temel hak ve hürriyetlerin sigortası olduğunu kaydeden Sucu, mesajında şunları kaydetti: "Haber alma bireyin en temel hakkıdır. Basın, demokrasinin, özgürlüğün, temel hak ve hürriyetlerin sigortasıdır. Özgür basına sahip olmayan toplumlarda, demokrasi ve özgürlükler kısıtlanmış demektir. Yasama, yürütme ve yargıdan sonra dördüncü kuvvet olarak tanımlanan basın, yaşanan olaylar karşısında bilgilendirme sorumluluğunu taşımaktadır. Her türlü olumsuzluğa karşı görevini evrensel ilkeler doğrultusunda yapmak için çabalayan tüm basın mensuplarının 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, özgür bir ortamda nice görev yılları diliyorum.”

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Gaziantep, CHP, İl, Başkanı, Sucu, Gazeteciler, Günü, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı