Haber Detayı
28 Eylül 2017 - Perşembe 21:07 Bu haber 1706 kez okundu
 
Gaziantep Barosunda Genç Adaylar Yarıştı
Gaziantep Barosu bünyesinde genç Avukatlar meclisi seçimi yapıldı. İki liste ile seçime gidildi.Seçime Gaziantep Barosu katıldı. Seçim Divanı Baro üyelerinden oluştu.
- Haberi
Gaziantep  Barosunda Genç Adaylar Yarıştı

Gaziantep Barosu bünyesinde genç Avukatlar meclisi  seçimi yapıldı. İki liste ile seçime gidildi.Seçime Gaziantep Barosu katıldı. Seçim Divanı Baro üyelerinden oluştu.

 

Genç ilerici Avukat adayları seçimin adil olmadığını, seçim  öncesi  genç  adaylar aranarak  listede  yer alanlar için bir takım yakıştırmalar  ve suçlamalar yapıldığı öğrendik ve bu şartlar  altında  seçime  gidiliyor.

 

seçim için  listelerini veren Genç İlerici adaylar adına Stj.Av.Turgu Arca konuştu.

 

TURGUT ARCA :  “  Saygıdeğer arkadaşlarım!

76.maddeyi okuyunuz ve bir de kendiniz sorgulayınız . Bu özeleştiri karşısında , baglı bulundugumuz Gaziantep Barosuna bir takım projeler sunmuş durumdayız.  Müsadenizle Baro Yönetimini temsilen Sayın Av.Iskender KAHRAMAN Bey’e fiziken yazılı olarakta teslim ettiğimiz bu projelerden bahsetmek istiyorum.

Konuşmamın başında mesleki onurumuzdan bahsettim ve bu hususta şimdi de bir özfarkındalık çalışması olarak MESLEKİ ONUR METNİ YAZIM PROJESİNDEN bahsetmek istiyorum.

 İkinci proje olarak Sizlere GÜNCEL VE HUKUKSAL ALANDA AVUKATIN ÖNEMİ PROJESİNDEN BAHSETMEK İSTİYORUM.

Üçüncü proje de Avukatların Adliye kalemleri ile olan sorunlarına dönük hazırlandı.Bu proje  BARO ve ADLİYE KALEM MÜDÜRLERİ İLE GÜVENLİK BİRİMİ GÖREVLİLERİ ARASINDA , İKİLİ İLİŞKİLERİN GÖRÜŞÜLECEĞİ TOPLANTI YAPILMASINA DAİR PROJEDİR.

 

SEÇİMDEN ÇEKİLME KARARI : 

Biliyoruz ki seçim süreçleri , yönetime talip kişiler tarafından belli bir propaganda dahilinde yürütülmektedir. Üzülerek ifade ediyoruz ki ne oldugu belli olmayan bazı kimseler tarafından hakkımızda son derece ahlaksızca bir propaganda yürütülmüştür. Yönetim listemizin ‘hdpli’ ‘pkklı’ oldugu gibi bir takım söylemlerle , dün akşam vakitlerinde bir çok arkadaşımız aranmıştır. Bize yapılan geri dönüşlerde , hakkımızda ‘vatan haini’ imalarında bulunulmuş ve oy verecek kişiler vazgeçirilmeye çalışılmıştır. Bu durumda seçimin ahlaki boyutunun ortadan kalktıgına inanıyoruz ve insiyatif alarak yönetim listemizin oy birliği ile seçimlerden çekilme kararı aldıgını ifade ediyoruz. Öyle umuyoruz ki Gaziantep Barosu bu meseleyi irdeleyecek ve gerekeni yapacaktır. Bu gün bizi desteklemek amacı ile buraya gelen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyor ve anlayış bekliyoruz. Çalışmalarımız mesleğin ruhuna dönük oldugu için mutlak bir çatı gerektirmemektedir , tarafımızdan yeni bir platformun kurulması talebi Baro Başkanlıgına bildirilecektir. Baro bünyesinde böyle bir platform kurulmasa dahi mesleğimizin onurunu dert edinmiş arkadaşlarımızla mutlaka buluşacagımızı ifade etmek istiyoruz.

Seçim sonuçlarının şimdiden herkese hayırlı olmasını diliyor,bu propaganda meselesinin peşini bırakmayacagımızı ifade ediyoruz. Avukatlık mesleğinin ruhunu kavramış ve kavramaya çalışan herkese saygılarımızı sunuyor, çekilme dilekçemizi Divan Kuruluna sunarak salonu terk ediyoruz. Saygı değer Baromuzdan  daha  etkili olmasını  beklerdik. Bu konuyu burda unutmayacağız  ve bunun  takipçisi  olacağız. “ dedi.

Salondan ayrıldılar.

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: gaziantephaberi,akp,pkk,ddp,gaziantep,baro,seçim,
Yorumlar
Haber Yazılımı