Haber Detayı
28 Aralık 2016 - Çarşamba 00:34 Bu haber 2481 kez okundu
 
Gaziantep: Ayıntap Gazesi Sahibi silahla vuruldu
YEREL Haberi
Gaziantep: Ayıntap Gazesi Sahibi silahla vuruldu

Gaziantep'te 'Ayıntap Gazetesi'nin sahibi Ökkeş Sabah bu akşam kimliği henüz belirlenemeyen Bilinmeyen  bir kişi tarafından bir el ateş edilerek  bacağından vuruldu

Gazeteci Ökkeş Sabah, ‘Yazılarımızla, haberlerimizle bazı yerleri rahatsız ediyorduk. Geçen çarşamba günü, otomobilime zarar verdiler. Bu akşam evimin önünde kurşunlandım. Yaralı olarak hastaneye kaldırıldım, tedavim yapıldı. Pürüzlü bir işim yok, sadece gazetecilik yapıyorum, polis olayla  ilgili araştırmaları sürdürüyor.Umarım beni vuran  kişi yakalnır,adalet önünde  hesap verir .” dedi.

 

MURAT GÜREŞ DE BIÇAKLI SALDIRIYA UĞRAMIŞTI 

Gaziantep'te  konuşan,gerçek haber yapan basına karşı salırılar devam ediyor.Gaziantep’te muhalif gazetecilere dönük saldırılar kapsamında 6 ay önce de gazeteci Murat Güreş de bacağından vurulmuştu. Güreş de halen, Ökkeş Sabah’ın gazetesinde çalışıyor. Gazeteciler arasında bu durum ‘Ayıntap Gazetesi’nin şimdi 2 gazi gazetecisi var’ diye yorumlanıyor.

 

GAZİANTEP GAZETECİLER DERNEĞİ BU KONUDA KAMUOYU YARATMALI

Gaziantep Gazeteciler Derneği, basına yapılan bu saldırlar karşısında  gerekli  tepkilerini göstermelidir.Bu saldırıların arkasındaki  perde  açığa çıkarılmassa bu saldırılar  ilerde yeni saldırılara gebe olacaktır.

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Gaziantep:, Ayıntap, Gazesi, Sahibi, silahla, vuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı