Haber Detayı
13 Aralık 2017 - Çarşamba 17:42 Bu haber 948 kez okundu
 
Gaziantep ayakkabı Fuarı Bismillah İle Açıldı.
Gaziantep Ayakkabı Fuarına Adalet Bakanı ,Belediye Başkanları,Sivil Toplum kuruluşları,Milletvekilleri ve Gaziantep Barosu Başkanı ve Firma sahipleri katıldı.
- Haberi
Gaziantep ayakkabı Fuarı Bismillah İle Açıldı.

Gaziantep Ayakkabı Fuarına Adalet Bakanı ,Belediye Başkanları,Sivil Toplum kuruluşları,Milletvekilleri ve Gaziantep Barosu  Başkanı ve Firma sahipleri katıldı.

 

 

ADALET BAKANI ABDULKADİR GÜL ,ABD NİN KARARLARINI TANIMIYORUZ

ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etmesini tanımadıklarını söyleyen  Adalet Bakanı Gül,

''Dünya insan hakları ihlali anlamında tarihe geçecek çok büyük bir hukuk dışı bir karar alınmıştır. Kudüs bütün dinler için kutsal olan bir mekandır. Kudüs bizim için bir ilk kıble olarak her zaman kıyamete kadar vazgeçilmez bir sevda olarak kalacaktır. Alınan kara bizim için geçerli değildir, Trump’ın kararını asla tanımıyoruz. Kararın hiçbir hükmü yoktur. Kudüs ile ilgili mücadelemizi her zaman devam ettireceğiz. Dünyada Kudüs için mazlumlar için sesini yükselten bir ülke var o da Türkiye, bu sesin kısılmasını istiyorlar. ABD daima haydutların işgalcilerin yanında olmuştur'' şeklinde konuştu.

 

REZZA SARRAF DAVASI HUKUK  DIŞIDIR

  ABD'de görülen Reza Sarraf davasının Türkiye'ye karşı bir kumpas olduğunu dile getiren Gül, ''Yanı başımızda terör devleti kurulmak istenirken tırlarla silah taşıyan bir ABD görüyoruz. Türkiye'ye karşı hiç bir hukuki dayanağı olamayan bir kumpas davasında firari olarak aradığımız FETÖ sanığını çıkarıp tanık yapıyorlar. Bu utanç çok büyüktür. Dost müttefik dediğiniz bir ülkenin aradığıyla nasıl işbirliği yaparsınız. Orada yürütülen mahkemenin hiç bir sürecini hukuki bulmuyoruz. Sen Türk mahkemelerinin aradığı bir teröristi alıp kullanamazsın. Bu senin aradığın bir teröristmiş al bunu yargıla dersin Türkiye’de alır yargılar. 10 bin kilometre öteden bu örgütleri maşa olarak kullananlar, o maşa kadar kukla da kuklacı da birdir. Yanı başımızda terör örgütleriyle iş birliği yapıyorsunuz. Sen teröristleri alıp maaşa bağlıyorsunuz. Zaten onların koynundan hiç Türk lirası çıkmıyor. Türkiye, çelmek takmak isteyenlerin çelmesiyle düşecek bir ülke değildir'' diye konuştu.

 

“ GAZİANTEP ÜRETİMDE LOKOMOTİF BİR ŞEHİRDİR.”

  Gapshoes 26. Uluslararası Ayakkabı, Terlik, Saraciye ve Yan Sanayi Yaz Fuarındaki konuşmasında, markalaşmanın önemine vurgu yapan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, “Gaziantep üretimde lokomotif olan bir şehirdir. 300 firma 800 markanın ürünlerini sergilediği çapta bir fuar Gaziantep için çok önemli bir durumdur. Gaziantep’in bu fuara ev sahipliği yapması da ayrı bir durum. Gaziantep çok bereketli bir toprak. Yatırımcıların Gaziantep'te ticarette çok hayırlı ve bereketli sonuçlar alacaklarını biliyoruz. Geçtiğimiz yıl ülkemizde yaşanan darbe girişimi ve diğer terör olayları gibi olumsuz durumlara rağmen ülkemiz yüzde 11’in üzerinde büyüme kaydetmiştir. Biz bu konuda Gaziantep'e her türlü desteği vermeye hazırız. Hükumetimiz Gaziantepli iş adamlarımızın Suriye ve Irakla ilgili krizlerden zarar görmemesi için çok çaba sarf etti. Dünya 3,2-3,6 ile büyürken bizim insanımıza, insanımızın da hükümetimize duyduğu güvenin örneğidir. Türkiye'nin ilk bin ihracatçı firması arasında Gaziantep'ten 73 firma bulunuyor. Geçen sene 6,6 milyar dolara ulaşan bir ihracatçımız var. Bunun da en büyük nedeni istikrarlı bir yönetim ve çalışkan üretken bir müteşebbis bir ruhtur. Bu fuarın düzenlenmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ederim''  DEDİ.

 

 

GAZİANTEP B.ŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI FATMA ŞAHİN

 GAPSHOES fuarının Gaziantep'in başlıca üretim kalemlerinden olan ayakkabıcılık konusunda önemli bir potansiyeli olduğuna vurgu yapan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, "Nizip Caddesinde ayakkabıcılarımızın olduğu bölgelerde kentsel dönüşüm çalışması başlatıyoruz. Burada üretimi durdurup dönüşüme başlayacağız. O yüzden ayakkabıcılar organizesine büyük işletmeleri alırken Taşlıca Bölgesinde 2,5 milyon metrekare alanda planlama yapıp 800 dönüm alanı terlikçilerimize açacağız. İşin hem mali boyutunu yürütürken kentsel dönüşümü de başarmış olacağız. İnşallah İtalyanlarla Portekizlilerle ayakkabı konusunda yarışabilecek bir alt yapıyı hazırlayacağız" ifadelerini kullandı.

 

 

GSO BAŞKANI ADİL KONUKOĞLU “ KUDÜSE  UZANAN ELLERİ KIRARIZ “

  Türkiye'nin menfaatleri için durmadan çalışmaya devam edeceklerini vurgulayan GSO Başkanı Adil Konukoğlu ise, Kudüs'deki gelişmelerin hiç bir İslam aleminin kabul edemeyeceğini söyledi. Konukluoğlu sözlerinin devamında,"Biz iş aleminin fertleriyiz. Biz çalışmayı biliriz. Ama yaşadığımız topraklar üzerinde de söz söyleme hakkımız var. Kudüs'ün İsrail'in başkenti ilan etmesi, ABD'nin bunu kabul etmesi bağlamaz. Kudüs bizim kutsalımızdır, oraya uzanan elleri kırarız. Bu süreçte daha çok çalışacağız. Savunma sanayimize daha çok destek vermek zorundayız. Bugün ayakkabı fuarındayız. Ama askerimizin giydiği ayakkabıları daha sağlam ve güçlü yapabildiğimiz takdirde ülke olarak da daha güçlü olacağız. Neden ısıtan ayakkabı, mayına bastığında sıkıntı yaşanmasını engelleyen ayakkabı üretmeyelim? O yüzden ar-ge'ye daha çok önem vermeliyiz'' ifadelerini kullandı.

 

 Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu, Gaziantep Kunduracılar Odası, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı desteğiyle, Akort Fuarcılık tarafından organize edilen 26. Uluslararası Ayakkabı, Terlik ve Yan Sanayi Yaz Fuarı (GAPSHOES), açılış konuşmalarının ardından protokol üyeleri tarafından açılışı gerçekleşti.

 

 

 

FİRMA SAHİBİ " ADALET BAKANINI DEĞİL, SANAYİİ BAKANINI BEKLİYORDUK "

Adalet Bakanı Abdulkadir Gül ile firma sahibi arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Bakan firmaları dolaşırken bir firmaya hayırlı olsun,bol kazançlar dilerim dedi. Firma yetkilisi Adalet bakanını değil,Sanayi Bakanını bekliyorduk demesi ile gülüşmeler yaşandı. Bakan temsilen burdayım ifadesini kullandı.

 Protokol üyeleri tarafından stantların gezildiği fuar, 16 Aralık tarihine kadar gezilebilecek. Fuarda, Gaziantep, Adana, Çankırı, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Samsun ve Şanlıurfa'nın yanı sıra Suriye, Suudi Arabistan, Irak, Çin ve İran’dan da firmalar yerini alıyor. 

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: reza,gaziantephaberi,abd,israil,filistin,ayakkabı,fuar,ofm,gso,
Yorumlar
Haber Yazılımı