Haber Detayı
26 Ocak 2017 - Perşembe 17:12 Bu haber 2139 kez okundu
 
Gaziantep: Ata'nın Antep'e gelişinin 84 yılı kutlandı
Demokrasi Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başlayan tören, daha sonra Atatürk'ün kenti ziyareti sırasında halka hitap ettiği Atatürk Bulvarındaki, Kendirli Kültür Merkezi'nde devam etti.
YEREL Haberi
Gaziantep: Ata'nın Antep'e gelişinin 84 yılı kutlandı

Demokrasi Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başlayan tören, daha sonra Atatürk'ün kenti ziyareti sırasında halka hitap ettiği Atatürk Bulvarındaki,  Kendirli Kültür Merkezi'nde devam etti.

Törene Gaziantep vali Yardımcısı Halil Uyumaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 5'inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor, Emniyet Müdürü Erhan Gülveren, ilçe belediye başkanları ile kamu kurum amirleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

 

 

Tören Mustafa Kemal Atatürk’ün Gazianteplilere balkondan seslendiği yerde devam etti. Burada konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin Mustafa Kemal Atatürk'ün bu balkondan yaptığı konuşmayı bugün bile hliğini kaydederek şöyle konuştu:

"Bizler bugün atalarımızı nasıl hayırla yad ediyorsak bugün ki gençlerimizde bizim darbelere, oyunlara karşı birlik beraberlik içinde duruşumuzu hayırla yad edecek. Bu millet asla ya istiklal ya ölüm diyen anlayıştan vazgeçmeyecek. Mustafa Kemal Atatürk'ün şehrimize geldiği bu balkonda yaptığı konuşmayı, heyecanı bütün yüreğimle bir belediye başkanı olarak hissediyorum. Böyle bir şehrin Belediye Başkanı olduğum için şükür ediyorum."

 

Vali Yardımcısı Halil Uyumaz ise Gaziantep'i bütün alanlarda geliştirmek, tanıtmak ve refah düzeyini artırmak için mücadele edilmesi gerekildiğini belirterek şunları söyledi:

 

"Ecdadımızın kurtuluş savaşında vermiş olduğu mücadele büyük önder Mustafa Kemal tarafından 'Ben Gazianteplileri nasıl öpmem ki onlar Gaziantep'i kurtardıkları gibi Türkiye'yi de kurtardılar.' İltifatı ile takdir etmiştir. Anteplilerin kahramanlık destanını yakından bilen ve bu mücadeleyi takdir eden büyük önder 84 yıl önce bugün şehrimizi onurlandırdı. İşte bugün Cumhuriyetimizin kurucusu, hemşerimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün şehrimizi ziyaretinin 84'üncü yıl dönümünü hep birlikte kutluyoruz. Gaziantep'i bütün alanlarda geliştirmek, tanıtmak ve refah düzeyini artırmak için mücadele etmemiz ve Cumhuriyetin kuruluş ruhuna sım sıkı sarılmamız gerekiyor. Bu vatanı bize emanet bırakan şehitlerimize ve onur abideleri gazilerimize en büyük sorumluluğumuzu ancak bu şekilde yerine getirebiliriz."

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Gaziantep:, Ata'nın, Antep'e, gelişinin, 84, yılı, kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı