Haber Detayı
17 Kasım 2017 - Cuma 11:18 Bu haber 4467 kez okundu
 
Gaziantep, 3 Kardeş Cinayeti Gizemini Koruyor
Gaziantep'te geçen sene bir besi çiftliğinde 2'si lise öğrencisi 3 kardeşin kafalarına ateş edilerek öldürülmesiyle ilgili sır perdesi hala gizliliğini koruyor.
YEREL Haberi
Gaziantep, 3 Kardeş Cinayeti Gizemini Koruyor

Gaziantep'te geçen sene bir besi çiftliğinde 2'si lise öğrencisi 3 kardeşin kafalarına ateş edilerek öldürülmesiyle ilgili sır perdesi hala gizliliğini koruyor. Çocuklarının sebepsiz yere öldürüldüğünü söyleyen Çelik ailesi, Avukatları Alaattin Arslan kanalı ile katillerin bir an önce bulunması için yetkililerden yardım istediler.

 

 

Avukat Alaatin Arslan, aile  adına basın açıklamasında bulundu. “ Bu katillerin, canilerin serbestçe hareket ediyor oluşu acımızı her gün katlayarak artırmaktadır. Sesimiz duyurabilmek ve taleplerimizin karşılanarak acımızın bir an olsun dinmesi adına bu durumu kamuoyuyla paylaşmak ihtiyacı duyduk.” dedi


 

Gaziantep’te ziyarete gittikleri besi çiftliğindeki ağabeyleriyle birlikte elleri bağlı bir şekilde tabancayla vurularak infaz edilen 2’si lise öğrencisi 3 erkek kardeşin katilleri bulunamadı. Gözü yaşlı Çelik ailesi çocuklarını öldürenlerin bir an önce yakalanıp en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyor.

 

Tokdemir Köyü’ndeki besi çiftliğinde geçen sene 30 Ekim’de meydana gelen olayda lise öğrencisi 16 yaşındaki Süleyman Aslan ve üvey kardeşi 15 yaşındaki Ali Çelik çiftlikte çalışan ağabeyleri 19 yaşındaki Mervan Aslan’ı ziyarete gitmişti. Olayın meydana geldiği gün ise çiftliğin ortaklarından E.B.A.'nın jandarmayı arayıp çiftlikte hırsızlık meydana geldiği yönünde ihbar yaptığı iddia edildi. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen jandarma ekipleri başlattıkları inceleme sırasında 3 kardeşin elleri bağlı bir şekilde kanlar içerisinde buldu. Kafalarına ateş edilerek infaz edilen kardeşlerden 16 yaşındaki Süleyman Aslan ve üvey kardeşi 15 yaşındaki Ali Çelik olay yerinde hayatını kaybederken ağabeyleri 19 yaşındaki Mervan Aslan kaldırıldığı hastanede ölmüştü.

 

 Esrarengiz cinayetin sır perdesini çözmek için özel bir ekip kuran jandarmanın ise çalışmalarının devam ettiği öğrenildi. Acılarının halen taze olduğunu söyleyen Çelik ailesi, "Bizim kimseye zararımız yoktu. Kim ne isteyebilir. 3 çocuğumuz da vahşice öldürüldü. Devletime güveniyorum. Bir an önce çocuklarımızın katilinin bulunmasını istiyorum. Olayı üstünde bir yıl geçti çocuklarımızı öldürenlerin ellerini sallayarak dolaşmasını istemiyoruz” dedi.

 

BABA ABDULĞANİ  ÇELİK DEVLAT FERYADIMIZA KULAK VERSİN

3 tane çocuğunun katledildiğini söyleyen baba Abdulğani Çelik, “Çocuklarımın ne için öldürüldüğünü bilemedik bir sene geçti daha katiller geziyor. Çocuklarımı ne suçla infaz ettiler bilmiyoruz. Devletimizden rica ediyoruz.  Gaziantep’te Şehitkâmil ilçesine bağlı çiftlikte  3 tane çocuğum katledildi.  Failleri bir senedir belli olmadı katilleri geziyorlar. Devletin bu katilleri bulup en ağır şekilde cezalandırmasını istiyorum” dedi.

 

ABLA  SÜHEYLA ASLAN ÇİFLİK SAHİBİNDEN ŞÜPHELENİYORUZ

 Kardeşlerinin hayalleri olduğunu söyleyen gözü yaşlı ablan Süheyla Aslan, “3 tane kardeşim gitti, 2 tanesi lise okuyordu bir tanesi 19 yaşındaydı. Hayallerimiz vardı bütün hayallerimiz yarım kaldı. Katillerin bulunmalarını istiyorum elleri kollarını sallayarak gezmelerini istemiyorum. Benim kardeşlerim toprağın altında biz kardeşsiz kaldık. 3 tane kardeşimin de hiçbir günahı yoktu bizim hiç kimseyle bir düşmanlığımız da yok, kan davamız da yok. Çiftlik sahibinden şikâyetçiyiz ve onlardan şüpheleniyoruz.  Aradan ne kadar süre geçmesine rağmen ortada hiçbir şey yok. Ailemizin hepimizin ciğeri yanıyor” diye konuştu.

 

 

ABİ SULTAN ÇELİK DERDİMİZİ KİME ANLATACAĞIZ !

 

Sultan Çelik,Olaydan bir yıl geçmesine rağmen halen katillerin bulunmaması bizi başka şeyleri düşünmeye zorluyor.  Bu çocukların üçünün de aynı silahla vurulmaları ve teknoloji bu kadar gelişmişken bu çocukların esrarengiz bir şekilde katilleri halen bulunamıyorsa bizler  de bunun hesabını sormak istiyoruz.  Eğer bu çocuklar kimliklerinde dolayı öldürülmüşse bize söylesinler eğer kadın kız meselesi ise bize söylesinler. Çocuklarımız başka illegal bir işe bulaşmışsa bize söylesinler. Şimdiye kadar bizim çocukların neden öldürüldüklerini dahi bilmiyoruz. Olağanüstü hal var diyorlar açık alanda gösteri toplantı yapması yasak diyorlar biz derdimizi kime söyleyeceğiz. Gaziantep’teki tüm yetkililerin yanına gittik ve somut bir şey istedik fakat bir yıl geçmesine rağmen sonuç yok.

 

İHD ( İnsan Hakları Derneği ) BAŞKANI AHMET HARTAVİ

İnsan Hakları Derneği Başkanı Ahmet Hartavi,  biz olayın takipçisi olacağız olayın faili meçhul olmaması için elimizden geleni yapacağız.  Tüm avukat arkadaşlarımızla birleşip dosyaya müdahil olma talebinde bulunacağız. 

 

HABER-FOTOĞRAFLAR :  ALİ  VEFA YURDAL

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: gaziantephaberi,cinayet,infaz,avukati,ihd,şehitkamil,
Yorumlar
Haber Yazılımı