Haber Detayı
16 Haziran 2016 - Perşembe 20:08 Bu haber 1157 kez okundu
 
Gaziantep : 15-16 Haziran Direnişi Anıldı.
DİSK Antep’te 15-16 Haziran direnişiyle ilgili basın toplantısı düzenledi.
YEREL Haberi
Gaziantep : 15-16 Haziran Direnişi Anıldı.

DİSK Antep’te 15-16 Haziran direnişiyle ilgili basın toplantısı düzenledi. DİSK yöneticileri ve üyesi işçilerin yanı sıra HDP Milletvekillileri Mahmut Toğrul, İbrahim Ayhan, KESK, TTB, CHP, ÖSP, SYKP temsilcilerinin de katıldığı toplantıda artan saldırılara karşı birlikte mücadele çağrısı yapıldı. 

 

Basın açıklaması öncesinde konuşan HDP Antep Milletvekili Mahmut Toğrul, Türkiye’de farklı kesimlere, işçilere, emekçilere yönelik baskıların halen devam ettiğini söyledi. Yakın zamanda Meclistenh geçen kiralık işçilik yasasına dikkat çeken Toğrul, “Bütün karşı çıkışlarımıza rağmen yasa maalesef Meclisten geçti. Bu yasayla insan emeğini aynı köle pazarlarında olduğu gibi alınır satılır hale getirdiler” dedi. AKP’nin bu uygulamalara karşı toplumun farklı kesimleriyle demokrasi ve barış cephesi örmeye ihtiyaçlarının olduğunu belirten Toğrul, mücadeleyi büyütme çağrısı yaptı.

 

Antep Tabip Odası Başkanı Hamza Ağça, sermayenin emekçilere yönelik saldırılarına karşı emekçilerin hakları için 15-16 Haziran işçi direnişleri gibi mücadele etmesi gerektiğini dile getirdi. KESK Antep Dönem Sözcüsü Ali Ersönmez de kazanılmış hakların kaybedilmemesi için bütün emek, demokrasi, barış güçlerinin görevinin direnişlerini birleştirmesi gerektiğini söyledi. 

 

DİSK Antep Bölge Temsilcisi Ali Güdücü, “Gün mücadele günüdür” diyerek, tüm emekçileri hakları için mücadele etmeye çağırdı. (Antep/EVRENSEL)

Kaynak: (Evrensel) - Evrensel Gazete Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Gaziantep, :, 15-16, Haziran, Direnişi, Anıldı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı