Haber Detayı
06 Kasım 2017 - Pazartesi 09:42 Bu haber 2141 kez okundu
 
EMEP Antep 8. Olağan kongresi yapıldı
EMEP Antep 8. Olağan kongresini düzenledi. Kongrede konuşan EMEP Antep İl örgütü Eski başkanı Mecid Bozkurt, “İktidar ne kadar savaşta ısrarcısıysa biz onların savaşı istediğinin on katı kadar barışı istiyoruz
- Haberi
 EMEP Antep 8. Olağan kongresi yapıldı

 EMEP Antep 8. Olağan kongresini düzenledi. Kongrede konuşan EMEP Antep İl örgütü Eski başkanı Mecid Bozkurt, “İktidar ne kadar savaşta ısrarcısıysa biz onların savaşı istediğinin on katı kadar barışı istiyoruz. Barış mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

 

 

Emek Partisi(EMEP) Antep İl Örgütü 8. Olağan kongresini “Tek adam tek parti yönetimine karşı, Barış ve Demokrasi için birleşelim” şiarıyla Düztepe Cemevi konferans salonunda gerçekleştirdi. Kongreye Tüm Bel-Sen Antep şubesi, Birecik Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Müslüm Acar, Yeşiller ve Sol Parti Antep İl örgütü, Özgür Düşünce Derneği, Egitimsen Antep Şubesi, HDP ve DBP Antep İl Örgütü ve İHD Antep Şubesinin yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı. Kongrenin düzenlendiği salona, ‘Yaşasın Devrim ve Sosyalizm’,’Sosyalizm geçmiş değil gelecektir’ pankartları asıldı. Divan seçim ile başlayan kongre, Emek Partisi Antep İl örgütü eski başkanı Mecid Bozkurt’un konuşmasıyla devam etti.

 

‘BARBARLAR YENİLDİ, HALKLAR KAZANDI’

 

Kongrede konuşan Mecid Bozkurt, bir önce ki kongrelerinden bu yana 3 yıl geçtiğini ve 3 yıl içerisinde iktidar tarafından ülkenin ve bölgenin çok fazla yıprandığını aktardı. Ülkenin 3 yıl içerisinde altüst olduğunu belirten Bozkurt, “Ülkede ki baskıyı kongre salonuna girerken bile hissedebiliyoruz. Bir önce ki kongre yine bu salonda olmuştu. Ancak şuan olduğu kadar barikat, zırhlı araç ve polis yoktu. Geçmiş kongre sloganımız “Barbarlık yenilecek, Direnen halklar kazanacak” sloganıydı. O dönemi yansıtan çok güzel bir slogandı. DAİŞ barbarlarının yenileneceğini ve orta doğu halklarının kazanacağını söylüyorduk. Ve öyle de oldu. DAİŞ bugün yenilgi üstüne yenilgi alıyor ve bitti bitecek düzeyde.  Tam anlamıyla bitmiş diyemeyiz çünkü. AKP ve diğer dış güçler barbarlara desteğini devam ettirmektedir” dedi.

 

‘BARIŞTA ISRARCIYIZ!’

 

Bölgenin iktidarın politikalarından ötürü çok büyük acılar yaşadığını anlatan Bozkurt, “Katliamlar, saldırılar her türlü acı olayı gördük. 7 Haziran zaferimiz halkların lehine iktidarın ise aleyhinde olduğu için barış sürecini savaş sürecine döndürdüler. İktidar ne kadar savaşta ısrarcısıysa biz onların savaşı istediğinin on katı kadar barışı istiyoruz. Barış mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Demokrasi bugün en çok biz emekçi ve ezilenlere lazım onun için biz demokrasi için sürekli mücadele etmeliyiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından faaliyet ve mali raporlar okunup ibraz edildi. Yapılan seçimle EMEP Antep İl Örgütü başkanlığına Mecid Bozkurt’un yerine, Fatma Keskintimur seçildi.

Kaynak: Editör: Muhammet Abdulkadir Esen
Etiketler: , EMEP, Antep, 8., Olağan, kongresi, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı