Haber Detayı
11 Şubat 2018 - Pazar 13:58
 
Devrimci Sanatçı Süleyman Karakuş Yaşama Veda Etti
Antepli , devrimci tiyatyro ve sinema oyuncusu, yönetmen Süleyman Karakuş,Sanat dünyasını öksüz bıraktı.
YEREL Haberi
Devrimci Sanatçı Süleyman Karakuş Yaşama Veda Etti

Antepli , devrimci tiyatyro ve sinema oyuncusu, yönetmen Süleyman Karakuş,sanat dünyasını öksüz bıraktı.

 

HASTALIĞINI BÖLE DUYURMUŞTU ;

“ Evet dün itibarı ile tahlillerim netleşti,,KARAÇİĞER KANSERİ OLDUĞUM TESBİT EDİLDİ..Pazartisi günü doktorlarımın önerdiği tedevi yi uygulamaya başlıyacağı..Yani sizin anlıyacağınız..KARACİĞERE SELAM...DİRENMEYE DEVAM ..DİRENMEK ONURLU ,YÜREKLİ,BİLGİLİ İNSANLARIN YAŞAM TARZIDIR..TÜMÜNÜZE YÜKERKTEN SELAM DİRENMEYE DEVAM..”

 

Bir süre önce Gaziantep Onkoloji Hastanesi'nde Karaciğer kanser taşhisi ile tedavi gören Karakuş, buradan Facebook sayfasında yaptığı paylaşımda şöyle yazmıştı:

" Tüm yürekli ve namuslu dostlarım. Rahatsızlığım dolayısı ile haberlesemiyorum. Faşizmi öldürmeden ben ölmem. Merak etmeyin. Geçmiş olsun dileklerini ileten tüm dostlarıma teşekkür ediyorum. Hepiniz kendinize iyi bakın. Çocuk değilsiniz ya."

Süleyman Karakuş'un cenazesinin Pazartesi günü Asri Mezarlık Nakipoğlu Camiinde öğle namazına mütakip toprağa verileceği belirtildi.

 

 

 

SÜLEYMAN KARAKUŞ KİMDİR ;

Antep’in Kürktepe mahallesinde doğdu.Ailevi durumlardan dolayı okula gidemedi. Karakuş okuma ve yazmayı kendi  çabaları ile öğrendi. Gençlik yıllarında tiyatro ile tanıştı. Epik tiyatro oyuncusu Karakuş oynadığı oyunlardan dolayı 1980 yıllarda cezaevinde kaldı. Devrimci tiyatroyu ülkenin çeşitli bölgelerinde oynayarak halkla bütünleşti. Bir çok filmde rol alan Karakuş, Antepte tiyatronun gelişmesi için çok mücadele verdi. Devrimi Tiyatroyu, ülke genelinde yayan, çok sayıda Tv. dizisinde rol alan Süleyman Karakuş, son olarak aramızdan ayrılan  Tarık Akan'la Gazianteple ilgili " Direndik Tarih Yazdık " seneryosu üzerine çalışma yapıyordu.

 

Devhaber seni unutmayacak, Güle güle Devrimci adam..

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Devrimci, Sanatçı, Süleyman, Karakuş, Yaşama, Veda, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı