Haber Detayı
11 Haziran 2018 - Pazartesi 13:11 Bu haber 1745 kez okundu
 
Demirtaş'tan Erdoğan'a belge çağrısı: Bulursan seni desteklerim
Tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş Kobane eylemlerine ilişkin açıklama yaptı. Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı yaparak '53 kişinin katledilmesi talimatımı açıkla, açıklarsan lehine adaylıktan çekilirim' dedi.
SİYASET Haberi
Demirtaş'tan Erdoğan'a belge çağrısı: Bulursan seni desteklerim

HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş sosyal medya hesabını avukatları aracılığıyla açıklama yapmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı adayı Demirtaş’ın son yaptığı açıklamalar Kobane eylemlerine ilişkin oldu.

 

Kobane eylemleri üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrı yapan Demirtaş “Sana siyasi tarihinin en büyük fırsatı: 24 Haziran’a kadar bu tweetimin altına, Selahattin Demirtaş olarak yaptığımı iddia ettiğin “53 kişinin katledilmesi sözde talimatımı” paylaşırsan söz veriyorum, senin lehine Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekileceğim.” dedi.

 

‘Kobani eylemleri edeniyle ‘ne benim hakkımda ne de HDP yönetimi hakkında açılmış bir tek dava yoktur’ diyen Demirtaş “Kobani olaylarında katledilen insan sayısı 53 değil, 43’tür. Bunların 6’sı HÜDAPAR’lı, 2’si suikaste uğrayan güvenlik görevlisi, 2’si Suriyeli mülteci, 33’ü de HDP’lidir. 6 HÜDAPAR’lı haricindeki kişilerin katledilmesi hakkında açılmış tek bir etkili dava ve soruşturma yoktur” açıklaması yaptı. 

 

İŞTE DEMİRTAŞ'IN AÇIKLAMALARI

Kaynak: (GAZETEDUVAR) - Gazete Duvar Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Demirtaş'tan, Erdoğan'a, belge, çağrısı:, Bulursan, seni, desteklerim,
Yorumlar
Haber Yazılımı