Haber Detayı
30 Ekim 2017 - Pazartesi 11:52 Bu haber 1879 kez okundu
 
CHP Şehitkamil'e KILIÇ gibi aday
Gaziantep'te CHP İlçe kongreleri devam ediyor. Şehitkamil İlçe Başkanlığı için 2 aday yarışacak.
YEREL Haberi
CHP Şehitkamil'e KILIÇ gibi aday

Gaziantep'te CHP  İlçe kongreleri devam ediyor. Şehitkamil İlçe  Başkanlığı için 2 aday yarışacak.

 

Adaylardan Ömer Kılıç  29  Ekim Cumhuriyet Bayramı için alternatif kutlama gerçeleştirdi. Seçim  bürosunda gerçeleşen etkinliğe çok  sayıda üye  ve delegeler katıldı. Eski İl Başkanı Nesrin Tuncel, Eski Milletvekili Mustafa Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı Fethi Albayram  ve İl  yöneticileri katıldı. 

 

  

 

Nesrin Tuncel etkinliğe  bir şiir  ile katkı  sundu.Mustafa Yılmaz,Fethi albayram ve Av. Mesut Karavelioğlu günün  mana  ve anlamı ile ilgili konuşamalar yaptılar. 

 

 

ÖEMER KILIÇ " 

“ Merhaba yol arkadaşlarım,yoldaşlarım,iki  önemli  fotoğrafın altında sesleniyorum. Bu gün 29 Ekim Cumhuriyetin  Kuruluşunun 94 yılını kutluyorum.Cumhuriyet kurulmamış olsa  sizlere buradan  seslenemezdim. Bizlere nu emaneti bırakan ve bu  uğurda  şehit  olan atalarımız ışıklar içinde uyusunlar,mekanları  cennet  olsun. Cumhuriyet Halk Partisi  yaşadığı  sürece,Cumhuriyet ilelebet  yaşayacaktır, bundan hiç  kimsenin  kuşkusu  olmasın. Dün sahip  çıktığımız gibi bu günde sahip  çıkacağız, Türkiye Cumhuriyetini, yobaza,faşiste ve diktatöre  teslim etmeyeceğiz. Ben    gözlerinizdeki  o Devrimci  ışığı görüyorum. Bu anlamda  sizlerin ışığı  bana güç  veriyor,sağ olun  var olun  birlikte  yürüyeceğiz  birlikte  başaracağız. Türkiye’yi  bu  Faşist ve yobazlardan  hep birlikte kurtaracağız.  Türkiyeyi 1923  ayarlarına  tekrar  döndüreceğiz,bunu birlikte  yapacağız. Bu  meşalenin ateşini  burada  yakıyorum, gelin  bir  olalım,dirlik olalım faşizme  karşı  mücadelenin  neferleri  olalım.

 

Ben  Ömer Kılıç 1978 Antep  doğumluyum.İlk orta  ve  liseyi Antep’te  bitirdim. Antep Lisesi mezunuyum ve okulumla onur  duyuyorum. Antep Lisesi çok önemli bir lisedir,  çok bürokratlar yetiştirmiştir.Antep Lisesi Derneğinde  aktif üyesiyim.  Sonrası  İstanbul  maceram  başladı. Marmara Üniversitesi Hukuk bölümünü kazandım. 1998  yıllarında Fatih CHP Gençlik kollarında  çalışmalara başladım, 2001  yılında Mezun  olarak, 2004  tılında Antepe  döndüm. Antep’te CHP  Gençlik kollarında  tekrar görev  alarak, Şehitkamil İlçe Gençlik Kolu Başkanlığına  seçildim. Muhtelif  komisyonlarda  görev  aldım. Başkanlığı devrettim  ama  yönetimlerde  her zaman  yer  aldım. Partime  hizmet etmekten  hiçbir zaman  geri adım atmadım. Hep  gemi içinde  görev aldım, bundan böyle  sizlerin  desteği  ile geminin  başına (kaptan)  geçmek  istiyorum.

 

ANTEP CHP, AİLE ŞİRKETİ GİBİ YÖNETİLİYOR 

Antep’te CHP nin  geldiği nokta  belli. Açık mekanda olduğumuz için  sıralamayı  söylemeyeceğim, sizler  biliyorsunuz  zaten. Durum  çok  vahim, bu sorunun gerçek  anlamda sebebi  nedir ? Neden CHP Antep’te Başarı  yakalayamıyor ?  Nerde yanlış  yapıldı, kimler yaptı, bu yanlışlar  yapılırken  kimler  dur  demedi. Antep’te   16  ların  sorumluları  bu  kentte, hatta  hala CHP  yi yönetmeye devam ediyorlar. Hala  yapamadıkları  halde  o koltuklarda  oturma  arzusundalar. Ben  ve yol  arkadaşlarımla  birlikte CHP yi  16  çöplüğüne  atanlara  dur  diyeceğiz. Yok  öle  yoğurdun bolluğu, 20 yıldır  partiyi yöneteceksiniz, sonrada  kalkıp  biz  bu  partiyi  daha iyi  yerlere  taşıyacağız  diyeceksiniz. BU adamların  dertleri  partiyi  bir  yere  taşımak  değil, aile  partisi  haline  getirmektir  ve getirdiler.  Parti  aile şirketi  gibi  yönetilmeye  başlandı, otel lobilerinde, makam  odaları  ve şirketlerinde  siyasetçilik  oyunu  oynanan parti  haline getirdiler. Kimsenin  buna hakkı  yok çünkü  bu  parti 94  yıllık  mirasın  partisidir. 5 kasımda  kazanamazsam da partimi asla  bırakmayacağım, kapıdan almasalar  pencereden  gireceğim. Partime  hizmet etmekten  kaçınmayacağım, partiden değnekle kovsalar da girip  Başkandan  hicazet  alıp  sokaklarda çalışmaya  devam edeceğim.Bunu  diğer aday Umut Yılmaz’ında  yapacağından  şüphemiz  yok.

 

CHP  TÜRKİYE’DE CAN ÇEKİŞİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi’ nin  Türkiye  genelinde düştüğü durumu içime sindiremiyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Milletvekili cezaevinde, diğer bir İlçe Başkanı kurşunlanıyor, başka  yöneticiler gaz  ve jop  yediği  haberlerini  görüyoruz. Cumhuriyet!in gerçek sahipleri  bizleriz,  birileri dağdan  gelip  bağdakini kovmaya çalışıyorlar.Başkan  seçildiği gün ertesi Valinin  önünde  önlüğümü iliklemiyecem, emniyet müdürü telefon açtığında emredersin  amirim demiyeceğim. Emperyalistlerle,işbirlikçilerle, sol düşmanları ile,solcu  düşmanları ile ve Atatürk  düşmanları ile işbirliği yapamayacağım. İşbirliği yapacağım  tek  bir kitle  var  o ada Emekçi  kitledir. 700 bin Emekçinin  olduğu bir İldir Antep ne yazık ki  CHP'ye  oy veren  kaç  emekçi  var. Bizim hedefimiz  Emekçilerin yanında olmak, onların dertlerine  çare olmak  durumundayız. Yeniden  1. Parti  olmak istiyorsak emeğe,sola ve sosyal demokratlara  sırtımızı dayayacağız. Yüreğimizdeki Devrimci ateşle  ilerleyeceğiz sizlerdeki bu  inanç  beni  daha diri  daha  dik  yapıyor. Şehitkamil Belediye Başkanlığını bağırta bağırta, kanırta  kanırta onların  ellerinden alacağız. Rantiyeciler  kolay  kolay  koltuklarında  rahat oturamıyacaklar. Her gece  rüyalarında  bizleri görecekler. Sizlere  söz veriyorum, sokak siyaseti yapacağım. Karşımıza tankları,topları jobları ile  gelseler  direnmekten  çakinmeyeceğiz.  Her  job  direncimizi  bin kat daha arttıracaktır. Gaziantep Cumhuriyet Halk Partisi  kalesi olacak, bu inançla  mücadelemizi  sürdüreceğiz. Tüm  solu  bu kalelenin  bir parçası olarak birleştireceğiz. Buna  tüm  Devrimci aşkımla, Atatürk  inancımla ve Şehitlerin  anısı  ile  başaracağız. “

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: gaziantephaberi,akp,chp,devrimci,polis,vali,faşist,yobaz,
Yorumlar
Haber Yazılımı