Haber Detayı
11 Aralık 2017 - Pazartesi 21:44 Bu haber 1049 kez okundu
 
CHP’li Altay’dan Soylu’ya: ‘Damatla kavgalı’ deniyor, amacı parti içinde ‘sicil affı’
CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ilişkin sözlerine karşılık verdi: “Deniyor ki, damatla arasında kavga var. Hasarı onarmak istiyorsun.”
SİYASET Haberi
CHP’li Altay’dan Soylu’ya: ‘Damatla kavgalı’ deniyor, amacı parti içinde ‘sicil affı’

CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu’na ilişkin sözlerine karşılık verdi: “Deniyor ki, damatla arasında kavga var. Hasarı onarmak istiyorsun.”

 

‘Diarrhée de la bouche’

 

CHP’li vekil sözlerine şöyle başladı: “AK Parti FETÖ’yü taşeron olarak kullanarak kurduğu kumpaslarına, şimdi de geçmişte (Cumhurbaşkanı Tayyip) Erdoğan’a ağza alınmayacak küfürler savuran Soylu’yu taşeron olarak kullanmaya devam ediyor. Artık AK Parti denince  aklımıza sadece kumpas geliyor. Bu noktadan sonra İçişleri Bakanlığı hukuksal meşruiyetini yitirmiştir. Bakan hukuk dışına çıkmıştır. Siyasette sert eleştiri, hatta bir parça yaralayıcı sözler olur ama haksızlık, küstahlık, densizlik, edepsizlik olmaz.”

 

Yargıya güvenmeye devam edeceklerini söyleyen Altay, Soylu’ya Türkçe cevap vermeyi ‘zul saydığını’ söyledi.

 

Altay şöyle devam etti: “O yüzden Fransızca bir söz söylemek istiyorum. Pişman olduğuna eminim. Siyasette bu tarz bu kadar tehdit şantaj kaba hakaret içeren hadsiz ifadeleri kullananlara şöyle bir terimle tanımlarız: Diarrhée de la bouche. Yani? Yanisine millet baksın.” (Not: ağız ishali)

 

‘Demek ki bu kavgadan bir hasar almış’

 

Soylu’nun bu çıkışları parti içinde ‘sicil affı’ sağlamak için yaptığını savunan Altay, Soylu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak arasında kavga olduğunu öne sürdü.

 

Altay şöyle devam etti: “Deniyor ki damatla arasında kavga var. Demek ki bu kavgadan bir hasar almış. Bu hasarı onarmak ve bir ‘sicil affı’na maruz kalmak için ana muhalefet başkanına böyle ‘maganda ağzı’yla konuşmak belki ona bu affı sağlar ama içişleri bakanının kamu vicdanındaki yeri yerle yeksan olmuştur.”

 

Soylu-Kılıçdaroğlu polemiği.

 

                                                 

 

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ailesi ve yakınlarının ‘vergi cenneti’ Man Adası’ndaki Bellway adlı şirkete 15 milyon dolar gönderdiğine ilişkin banka dekontlarını basınla paylaşıp savcılığa teslim etmişti.

 

Kılıçdaroğlu daha sonra da Erdoğan’a yeni bir soru sormuştu: “Bir soru soruyorum sevgili Erdoğan… Enişten Ziya İlgen’in Man Adası’nda şirketi var mı? Enişte Man Adası’nda niye şirket kurdu? Bu şirketin sermayesi nedir?”

 

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının ardından A Haber yayınına bağlanan Soylu, şunları söylemişti: “Man Adası’nda cumhurbaşkanının yakınlarının paralarının olmadığı ispatlanırsa biz onun boğazına ne takacağız görecekler. CHP’lilere sesleniyorum başınızda bir düzenbaz var. Bu iddiasını ispat edecek, etmezse şerefsizdir, alçaktır. Bu adam sahtekardır.”

 

Meclis oturumuna ‘kavga’ arası: CHP’li Akar ‘Dönek’; Soylu ‘Dönek genel başkanındır’

 

Kılıçdaroğlu’ndan A Haber’e: Sizi rezil edeceğim, patronlarını da yeneceğim

 

Kılıçdaroğlu’ndan Soylu’ya hem suç duyurusu hem 100 bin liralık dava

 

Soylu, Kılıçdaroğlu’na ‘açık söyledi’: Sen bittin

 

Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na: İspat etmezsen boğazına ne takacağız görecekler

Kaynak: Editör:
Etiketler: gaziantephaberi,akp,chp,yolsuzluk,hırsız,başkan,ankara,tbmm,
Yorumlar
Haber Yazılımı