Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 10:25 Bu haber 871 kez okundu
 
Belediye başkanı, gazeteciyi gazeteciler gününde yargılattı
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i eleştiren gazeteci Halil İbrahim Erbil’in yargılanmasına 10 Ocak çalışan gazeteciler gününde başlandı.
DÜNYA Haberi
Belediye başkanı, gazeteciyi gazeteciler gününde yargılattı

DEVHABER - Antep’te her yıl eylül ayında yapılan Fıstık Festivali’nin geçen yıl 56 kişinin öldüğü Beybahçe Katliamı’nın yıldönümünde yapılmasının ardından sosyal medya üzerinden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i eleştiren gazeteci Halil İbrahim Erbil’in yargılanmasına 10 Ocak çalışan gazeteciler gününde başlandı.

 

Şahin’in şikayeti üzerine hakkında kamu davası açılan Erbil, Belediye başkanını tehdit ve hakaret ile örgüt propagandası yapmak suçlamasıyla Antep 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanıyor. Fransa’da yaşadığı için duruşmaya katılamayan Erbil’in yerine avukatları duruşmada hazır bulundu. Hakkında yakalama kararı bulunduğu için Türkiye’ye gelemeyen Erbil ise savunma yapamadı.

 

Yakalama kararı kaldırılmadı

Erbil’in avukatları, Şahin’e yönelik eleştirilerin düşünce ve ifade özgülüğü kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini savunurken mahkeme, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için eksik evrakların istenmesine ve yakalama kararının sürmesine karar vererek duruşmayı 7 Mayıs’a erteledi.

 

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Belediye, başkanı,, gazeteciyi, gazeteciler, gününde, yargılattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı