Haber Detayı
09 Nisan 2018 - Pazartesi 17:24 Bu haber 3845 kez okundu
 
Bar Önünde Öldürülen Demirci için GAÜN gözyaşına boğuldu
Dövülerek öldürülen Antep Üniversitesi konservatuar bölümü öğrencisi İsmail Değirmenci, için anma töreni düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
Bar Önünde Öldürülen Demirci için GAÜN gözyaşına boğuldu

Dövülerek öldürülen Antep Üniversitesi konservatuar bölümü öğrencisi İsmail Değirmenci, için anma töreni düzenlendi.

 

2 gün önce okul harçlığını çıkarmak için darbuka çaldığı bardan çıkışta bar sahibi ve barda çalışan garsonlar tarafından darp edilerek öldürülen Antep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Konservatuvar Bölümü öğrencisi İsmail Değirmenci (25) için Güzel Sanatlar Fakültesinde tören düzenlendi. Fakülte binası önünde düzenlenen törene Rektör Ali Gür, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Elif Şenel, fakültede görev yapan akademisyenlerin yanı sıra çok sayı konservatuar bölümü öğrencisi katıldı.

 

 

‘OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ’

 

Programda konuşan rektör Gür, değerli bir öğrenciyi menfur bir saldırı sonucu kaybettiklerini belirtti. “Keşke böyle bir programı düzenlemek için toplanmasaydık” diyerek sözlerine devam eden Gür, şöyle konuştu: “İsmail gündüz okulunu okuyup, gecede çalışıyordu. Hem kendi öğrenimini devam ettirmek hem de diğer kardeşlerinin okullarını devam etmesini sağlamaya çalışıyordu. Ne yaparsak yapalım annemizin acısını dindiremeyiz. Ancak olay zaten yargıya intikal etti. Bizde bu olayın arkasında kimlerin olduğu ortaya çıkana kadar takipçisi olacağız.”

 

 

‘İSMAİL İLK DEGİLDİ, SONDA OLMAYACAK’

İsmail’in sınıf arkadaşı olan Zeynep Doğru, müzisyenler olarak kendilerini hiç kimsenin korumadığını ve risk altında çalıştıklarını söyledi.  Bölümde ki öğrencilerin farklı illerden geldiklerini ve mekânlarda çalışarak geçimlerini sağlamaya çalıştıklarını anlatan Yılmaz, “İsmail’de hem kendi ailesi için, hem de kendi geçimi için çalışan bir kardeşimizdi. Herkesin yüzünü güldüren çok pozitif bir arkadaşımızdı. İnsanların keyfi için çalışıyoruz ve sonrasında öldürülüyoruz. İsmail ilk değildi, sonda olmayacak” diye konuştu.

 

‘ARKADAŞINIZI ÖLDÜRENE KADAR DÖVDÜM GİDİN ALIN’

 

Bir diğer sınıf arkadaşı Hande Kaş ise, İsmail’in öldürülme anını şu sözlerle anlattı: “İsmail o gece sahnedeyken çok zengin birileri barda oturuyor. Sahneye durmadan alatura (bahşiş) atıyorlarmış. Sahnenin bitiminde alaturayı garsonlar almak istiyor. İsmail’de itiraz ediyor. İsmail’i bardan çıkarıp yan tarafta ki boş araziye götürüyorlar. Garson ve bar sahibi İsmail’i bilincini kaybedene kadar dövüyor. Sonrada bar sahibi diğer müzisyenlere  ‘Arkadaşınızı öldürene kadar dövdüm gidin alın’ diyor.”

 

 

 

NE OLMUŞTU?

 

07 Nisan'da gece saatlerinde Şehitkamil ilçesine bağlı Mücahitler mahallesinde bulunan barda arkadaşlarıyla beraber ailesinin ve kendisinin geçimini sağlamak sahne alan Antep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Konservatuvar Bölümü öğrencisi İsmail Değirmenci ile bar sahibi ve çalışanları arasında tartışma yaşanmış, Değirmeni, sonrasında iki garson ve bar sahibi tarafından barın yanında ki boş arazide bilinci kaybedilene kadar dayak yemişti. Değirmenci, kaldırıldığı Şehitkamil Devlet Hastanesi'nde tüm müdahalelere rağmen dün yaşamını yitirmişti. Adli Tıp Kurumu'nda tutulan Değirmenci'nin cenazesi işlemlerden sonra memleketi Adana'ya götürülüp toprağa verilecek.

 

İsmail demirci için 7 tepe mah. Doruk sitesi önünde taziye çadırı kuruldu.

 

VİDEO ALT KISIMDA

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Bar, Önünde, Öldürülen, Demirci, için, GAÜN, gözyaşına, boğuldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı