Haber Detayı
08 Aralık 2017 - Cuma 17:18 Bu haber 6754 kez okundu
 
Babacanlar Kargo işçileri: Biz kazanacağız
ANTEP - Sendikalı oldukları gerekçesiyle işten atılan ve 95 gündür direnişte olan Babacanlar Kargo işçileri, “Bizim moralimiz, umudumuz yüksek. Biz kazanacağız” dedi.
SENDİKA Haberi
Babacanlar Kargo işçileri: Biz kazanacağız

Antep’te Babacanlar Nakliyat ve Kargo şirketinde Tüm Taşıma İşçileri Sendikası'na (TÜM-TİS) üye oldukları gerekçesiyle işten atılan 9 işçinin başlattığı direniş 95'inci gününde. İşyeri önünde eylemde olan işçiler, 26 Ağustos’ta başlattıkları direnişlerini işlerini geri alıncaya kadar sürdüreceklerini belirtti.  OHAL gerekçesiyle çadır bile kurmalarına müsaade edilmeyen işçilerin soğuk havada kararlı bekleyişleri sürüyor.
 
İşyeri sahibinin kendilerini darp ederek işten çıkardığını aktaran işçi Bilal Yeter, “Köleliğe başkaldırdığımız için işten atıldık” diye konuştu. 
 
‘TEMEL HAKLAR VERİLMİYOR’
 
Tek isteklerinin sağlıklı koşullarda bir çalışma ortamı olduğunu ifade eden Yeter, işçinin temel haklarının dahi patron tarafından verilmediğini dile getirdi. 
 
Sendikasız çalışmanın kölelikten farkı olmadığını belirten Yeter, “Antep’te ki diğer kargo şirketlerinin hepsinde sendikalı işçiler çalışıyor. Bizim çalışma şartlarımızla onların çalışma şartları arasında dağlar kadar fark vardı. Biz de diğer işçiler gibi rahat çalışabilmek için anayasal hakkımız olan sendikaya üye olma hakkımızı kullanalım dedik” dedi.
 

‘BİZ KAZANACAĞIZ’

 
Yeterli maaş, çalışma saatlerinin belli olması gibi basit taleplerinin kabul edilmediğini söyleyen Yeter, “Patron işçi değil köle çalıştırmak istiyor. Bizim moralimiz, umudumuz yüksek. Biz kazanacağız” diye ifade etti. 
 
 

Kaynak: (MA) - Mezopotamya Ajansı Editör: Muhammet Abdulkadir Esen
Etiketler: Babacanlar, Kargo, işçileri:, Biz, kazanacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı