Haber Detayı
28 Temmuz 2017 - Cuma 20:11 Bu haber 4800 kez okundu
 
Antep: Tüm Beldesen Ohal kaldırılsın,grev hakkımız verilsin
KESK Gaziantep Tüm Beldesen Şubesi Ohal kaldırılsın ve toplu sözleşme hakkımız verilsin.
SENDİKA Haberi
Antep: Tüm Beldesen Ohal kaldırılsın,grev hakkımız verilsin

KESK Gaziantep Tüm Beldesen Şubesi Ohal kaldırılsın  ve toplu sözleşme hakkımız verilsin. 

Bugün Tüm Beldesen Şube  Binasında toplanan sendika üyeleri hükümetin sert  uygulama  ve Ohal  yasalarının işçi  ve memur  üzerindeki baskılarını kınamak için toplandılar. Basın açıklamasını Şube Başkanı Niyazi ÇEVİK okudu.

" Basına ve Kamuoyuna,

OHAL Kaldırılsın! İhraç Edilen Kamu Emekçileri Görevlerine İade Edilsin! Kamu emekçilerinin 2018-2020 dönemi toplu sözleşme görüşmeleri 1 Ağustos’ta başlıyor. Masanın bir tarafında: 15 Temmuz darbe girişimini Allah’ın bir lütfu gibi görüp 20 Temmuz 2016’dan beri ülkeyi OHAL/KHK ile yöneten, darbecilerle mücadele adı altında muhalif tüm kesimleri susturmaya çalışan, tüm demokratik hakları gasp eden, KHK’larla bir gecede yüzbinlerce kamu emekçisini haksız/hukuksuz bir şekilde işten atan,16 Nisan referandum sonuçlarını ancak YSK hilesi ile lehine çevirebilen, meşruiyetini kaybetmiş AKP hükümeti ile yandaş MEMUR SEN var. Masanın diğer tarafında ise: Kamu emekçileri hareketinin kurucusu, yürütücüsü, tüm haksız/hukuksuz uygulamalara olduğu gibi KHK’larla işinden atılan yüzbinlerce kamu emekçisine sahip çıkan kamu emekçilerinin gerçek temsilcisi KESK var!

OHAL/KHK Rejiminde Toplu Sözleşme Olmaz!

4688’in yanı sıra, AKP’nin OHAL’i temel hak ve özgürlükleri, sendikal hakları engellemek için kullandığı bir ortamda gerçek bir TİS yapma koşulları yoktur! İki kişinin dahi yan yana gelmesine izin verilmediği, grevlerin, eylem ve etkinliklerin, anayasal güvence altında olan basın açıklamalarının dahi yasaklandığı, alanların barikatlarla çevrildiği bir ortamda TİS taleplerimizi emekçilere ve kamuoyuna açıklamamızın, hükümetin dayatmalarına karşı itirazlarımızı ve demokratik haklarımızı kullanmamızın iktidarı rahatsız edeceği açıktır. AKP, sesimizi kısarak, tüm koşulların lehinde olduğu bir ortamda ortada pazarlık yapılan bir masa varmış görüntüsü yaratarak, çok önceden belirlediği yüzdelik zamla kamu emekçilerini iki yıl daha oyalayacak satış sözleşmesini dayatmaktadır. Koltuk değneği ise yandaş Konfederasyon MEMUR SEN’dir.

 

MEMUR SEN + AKP İşbirliğiyle Yeni Satış Sözleşmesi Yolda!..

AKP Hükümeti ile iktidarın arka bah- çesi durumundaki MEMUR SEN, 3 milyon kamu emekçisinin, 2 milyon emeklinin aileleriyle toplam 20 milyon emekçinin önümüzdeki iki yılını ipotek altına almaya çalışmaktadır. MEMUR SEN “yeni satış sözleşmesi” imzalamanın önünde engel olarak KESK’i görmektedir. KESK sizin yenibir satış sözleşmesi yapmanıza izin vermeyecek, çirkin pazarlıklarınızı teşhir edecek, bedeli ne olursa olsun sendikal hak ve özgürlükler mücadelesinden taviz vermeyecektir.

 

ÇAĞRI VE TALEBİMİZDİR!

 

OHAL kaldırılmalıdır!

İş güvencesini tamamen yok eden, meclisi devre dışı bırakan, hukuksuz ve keyfi KHK’lar geri çekilmelidir!

İhraç edilen ve açığa alınan tüm kamu emekçileri görevlerine iade edilmelidir! Aradan geçen süreler için bütün hak kayıpları karşılanmalıdır!

 

Kamu hizmetleri herkese parasız, eşit, nitelikli, ulaşılabilir ve anadilinde olmalıdır. Kamu hizmetleri işletmecilik esaslarına göre değil, toplumsal fayda gözeterek sağlanmalıdır!

 

Yandaş Konfederasyon kamu emekçilerinin hak ve çıkarlarını peşkeş çekerek hormonlu büyü- meye devam ededursun, KESK olarak toplu sözleşme görüşmelerini bir kez daha kamu emekçilerinin gerçek sorunlarını ve taleplerini gündeme getirmek için değerlendirecek, taleplerimiz için fiili ve meşru mücadeleyi yükselteceğiz. " 

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Antep:, Tüm, Beldesen, Ohal, kaldırılsın,grev, hakkımız, verilsin,
Yorumlar
Haber Yazılımı