Haber Detayı
18 Mayıs 2018 - Cuma 10:34 Bu haber 2469 kez okundu
 
Antep'te HDP Sokağa İndi
HDP Antep İl Örgütünün Göllüce ve Vatan mahallelerinde düzenlediği seçim bürosu açılışlarına katlan HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, 24 Haziran baskın seçiminin PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerinde ki tecrit’i kırma seçimi olduğunu söyledi.
SİYASET Haberi
Antep'te HDP Sokağa İndi

HDP Antep İl Örgütünün Göllüce ve Vatan mahallelerinde düzenlediği seçim bürosu açılışlarına katlan HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, 24 Haziran baskın seçiminin PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerinde ki tecrit’i kırma seçimi olduğunu söyledi.

 

Halkların Demokratk Partsi (HDP) Antep İl Örgütü seçim bürosu açılışlarını sürdürüyor. HDP kente ki seçim bürosu açılışlarına Vatan ve Göllüce mahallelerinde devam etti. Açılışa HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, HDP ve DBP İl ilçe yönetcileri, Barış anneleri, TJA, DTK üyeleri ve Milletvekili Aday adaylarının yanı sıra yüzlerce yurtaş katldı. Seçim bürolarının bulunduğu sokaklar HDP bayrakları ile süslenirken Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş’ın posterleri de sokak başlarına asıldı.Kadınların ve gençlerin yoğun katlımıyla gerçekleşen açılışlarda HDP’liler zılgıtlar ve ‘Direne direne kazanacağız’ sloganları eşliğinde halay çekti Vatan Mahallesinde ki seçim bürosu açılışı adeta miting havasında geçerken kitlenin kalabalık olmasından kaynaklı yol trafiğe kapandı. 24 Haziran baskın seçiminin PKK Lideri Abdullah Öcalan’a yönelik tecrit’i kırma seçimi olduğunu dile getiren Meral Danış Beştaş, “Tecrit’i 24 Haziranda yıkacağız” dedi.

 

 

’40 MİLYON YURTTAŞ TERÖRİST, KENDİSİ MASUM’

24 Haziran baskın seçiminin Akp ve Mhp’yi birlikte gönderme seçimi olduğunu ifade eden Meral Danış Beştaş, faşist ittifaka en güçlü cevabı başta Kürt halkı olmak üzere Aleviler, Türkler ve Arapların vereceğini belirti. Tayyip Erdoğan’ın ‘Biz İstanbul’a ihanet ettik’ sözünü hatırlatan Beştaş, iktidarın sadece İstanbul’a değil tüm ülkeye ihanet ettiğini vurguladı. Hükümetin ülkenin geleceğini karartıp savaştan savaşa sürüklediğini aktaran Beştaş, “Bu ülkede zulüm ve zorbalıkla halkı kendine mecbur etmeye çalışıyorsun. Diyorsun ki herkes Akp’li olmak zorunda Akp’ye hiçbir laf söyleyemezsin,söylerseniz ‘ Siz teröristsiniz’ diyor. Bu ülkede kırk milyon yurtaş terörist kendisi masum. Daha düne kadar bugün terörist dediğin Fetullah Gülen ile kol kola geziyordun. Bunlar sürekli ağlamaklı gözlerle kandırıldık diyerek halkı kandırmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

 

UYUŞTURUCU BİLEREK YAYGINLAŞIYOR:

Antep ve tüm illerde uyuşturucu içimi ve satışı yaygınlaşmış durumda. Gençlere aman dikkat edin, hem maddi hem  manevi çöküş kolaylaştırır. Aile içi şiddet ve kadın ölümlerinin artmasının sebeplerinden biri uyuşturucu kullanımıdır. Çevrenizde kullanan ve  satışı yapanları engelleyin.

 

‘DEMİRTAŞ 6 MİLYON İNSANIN İRADESİDİR’

HDP’nin tüm halkların umudu olduğunu vurgulayan Beştaş, .elahatn Demirtaş’ın Edirne Cezaevinde rehin tutulmayı hak etmediğini belirt. Selahattin Demirtaş’ın diğer adaylardan farksız olduğunu dile getiren Beştaş, “Demirtaş alt milyon insanın iradesidir. Halkın iradesini cezaevinde tutamazsınız.Kendinize güveniyorsanız Demirtaş’la eşit şartlarda yarışın. Bunlar Demirtaş’tan da HDP’den de halktan da korkuyor” ifadelerini kullandı.

 

‘TECRİT’İ 24 HAZİRANDA YIKACAĞIZ’

İmralı’da ağırlaştrılmış tecritin devam ettğini sözlerine ekleyen Beştaş, şöyle konuştu: “ Bu tecrit Devam ettirenler Kürt meselesini çözümsüzlüğe itenlerdir. Kürt meselesini savaş yoluyla çözüleceğine inananlardır. Çözüm sürecinde sayın Öcalan’ın söylediği herşey çıkt. Ortadoğu’ya yönelik öngörülerinin hepsini pratikte gördük. Fakat Öcalan’ın doğru öngörülerine karşılık onu dinlemek yerine savaşla cevap verdi. İşte bu seçim tecrit’i kırma seçimidir. Bu tecrit’i hep birlikte 24 Haziranda yıkacağız.”

 

AÇILIŞLARDAN KARELER

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: hdp,antep,göllüce,vatan,mahalle,açılış,sokak,meral beştaş danış,
Yorumlar
Haber Yazılımı