Haber Detayı
04 Haziran 2018 - Pazartesi 00:49 Bu haber 2336 kez okundu
 
Antep’te HDP'nin büro açılışı mitinge dönüştü: Yoğun ilgi trafiği kilitledi
ANTEP - HDP'nin Antep’te 3 merkezde seçim bürosu açtı. Açılışlar halkın yoğun katılımıyla mitinge dönüştü. Yoğun ilgi trafiği kilitlerken, 24 Haziran’ın PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridi kırma günü olacağı belirtildi.
GÜNDEM Haberi
Antep’te HDP'nin büro açılışı mitinge dönüştü: Yoğun ilgi trafiği kilitledi

 


Halkların Demokratik Partisi (HDP) Antep İl Örgütü seçim çalışmalarına son hızıyla sürdürüyor. HDP’liler seçim kampanyası kapsamında Araban ilçe merkezinde, Şahinbey ilçesine bağlı Güzelvadi ve Yeşilkent mahallelerinde seçim bürosu açtı. 
 
Açılışlara kent Milletvekili Mahmut Toğrul, PM Üyesi Ömer Faruk Koç, HDP milletvekili adaylarının yanı sıra yüzlerce kişi katıldı. Kadınların ve gençlerin yoğun katılımıyla gerçekleşen açılışlarda HDP’liler, zılgıtlar ve “Biji HDP” sloganları atarak halaylar çekti. 
 
Milletvekili adaylarına yoğun ilgi gösteren seçmenler, adaylarla fotoğraf çektirmek için yarıştı. Büro açılışları HDP’lilerin yoğun katılımıyla mitinge dönüştü. Yoğun ilgi trafiği de kilitledi. 


 
‘24 HAZİRAN’DA TECRİT’İ KIRACAĞIZ’
 
Açılışta konuşan İl Eşbaşkanvekili Sultan Bayındır, 24 Haziran’ın PKK Lideri Abdullah Öcalan’a uygulanan tecridi kırma günü olduğunu belirtti. 24 Haziran’da HDP’nin büyük bir başarıyla barajı yıkacağını ifade eden Bayındır, “Eşbaşkanlarımızı, milletvekillerimizi, yöneticilerimizi ve üyelerimizi korktuğu için hapse tıkan siyasi iktidara halkımız sandıkta en güzel cevabı verecektir. İktidar, 16 yıldır kendi yandaşlarını milyoner ederken halkı da yoksullaştırdıkça yoksullaştırdı. Bugün Antep’in yarısından fazlası açlık sınırının altında. Bunlar kendilerini Müslüman olarak tanımlıyorlar; ama Müslümanlıkla alakaları dahi yok. Müslüman, komşusu açken kendisi tok uyumaz; ama Saray’daki halkın aç olmasına rağmen paşa sofrasından kalkıp uyuyor” diye konuştu.
 


‘KÜRT HALKINI ARTIK KANDIRAMAZLAR’
 

İktidarın bir yandan savaşa yatırım yaparken diğer yandan da barışı getireceğini söylemesinin gerçekçi olmadığını aktaran aday Musa Aydın,  iktidarın Kürt halkına bir yandan kardeş deyip diğer yandan öldürdüğünü belirterek, “Bu nasıl kardeşliktir? Kardeş diyorsun Efrin’i işgal ediyorsun. Kardeş diyorsun hapishanelere tıkıyorsun. Bunlar kendilerine boşuna ‘Fatih’in torunuyuz’ demiyor. Fatih’te saltanatının devamı için kardeşini öldürmüştü. Bunlar da saltanatlarının devamı için kardeş öldürür. Halkımız bunların gerçek yüzünü gördü artık, kandıramazlar” dedi.
 
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Antep’te, HDP'nin, büro, açılışı, mitinge, dönüştü:, Yoğun, ilgi, trafiği, kilitledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı