Haber Detayı
02 Haziran 2018 - Cumartesi 08:47 Bu haber 2294 kez okundu
 
Antep'te HDP’li gençler 'Özgür üniversite' nöbetinde
ANTEP – Antep'te HDP'li gençler, üniversite kampüsü önünde stand açarak özgür bir gelecek ve özgür bir üniversite kurmak için gençleri göreve davet etti.
GÜNDEM Haberi
Antep'te HDP’li gençler 'Özgür üniversite' nöbetinde

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP)Antep Gençlik Meclisi, seçim çalışmalarını sürdürüyor. HDP’li gençler, seçim çalışmaları kapsamında Antep Üniversitesi Kampusu önünde stant açtı. Stant açılışına HDP Antep Milletvekili adayları Mahmut Toğrul, Atiye Okay, Kemal Akbulut ve HDP’li yöneticilerin yanı sıra onlarca genç katıldı. HDP’li gençler, stant önünde gün boyunca yurttaşlara Kürtçe ve Türkçe bildirilerle beraber Selahattin Demirtaş’ın fotoğraflarını dağıtırken "Biji HDP" sloganları eşliğinde vekil adaylarıyla beraber halay çekti. 

 

Gün boyunca genç kadınlar erbanelerle ritim tutarak Kürtçe ve Türkçe ezgiler söyledi. Stant açılışında konuşan Antep Milletvekili Mahmut Toğrul, 24 Haziran’da üniversitelerin özgürleşeceğini ve KHK ile ihraç edilen akademisyenlerin göreve döneceğini söyledi. 

 

‘24 HAZİRAN GENÇLERİN KURTULUŞ GÜNÜDÜR’

 

HDP’nin amacının gençlerin yarına güvenle baktığı ve geleceklerinden endişe etmediği bir ülke inşa etmek olduğunu anlatan Toğrul, tüm gençlerin eşit özgür yaşadığı bir ülke inşa edene kadar mücadelelerini sürdüreceklerini söyledi. 24 Haziran’ın gençlerin geleceğini kurtarma günü olduğunu vurgulayan Toğrul, “Tüm gençlerimizi sandık başlarına, sandıklara sahip çıkmaya çağırıyorum. 24 Haziran'da sandığa gidecek olan her gencimiz ülke geleceğini düşünerek karar vermelidir” dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Antep'te, HDP’li, gençler, 'Özgür, üniversite', nöbetinde,
Yorumlar
Haber Yazılımı