Haber Detayı
18 Aralık 2017 - Pazartesi 09:16 Bu haber 2481 kez okundu
 
Antep'te Devrimci Ahmet Kaylan Kütüphanesi Kuruldu
Antep; Gençlik muhalefeti'nin yaklaşık bir aydır hazırlığını yaptığı Ahmet Kaylan kütüphanesi açıldı.
YEREL Haberi
Antep'te Devrimci Ahmet Kaylan Kütüphanesi Kuruldu

Antep; Gençlik muhalefeti'nin yaklaşık bir aydır hazırlığını yaptığı Ahmet Kaylan kütüphanesi açıldı.

 

Devrimci mücadele içerisinde aktif rol almış ÖDP'nin Antep il yöneticisi olan Ahmet Kaylan geçtiğimiz Ekim ayının 21'inde hayatını kaybetmişti. Gençlik muhalefeti üyeleri Ahmet Kaylan'ın mücadelesini yaşatmak amacıyla adını taşıyan kütüphanenin açılışını dün yaptı.

 

Kütüphane açılışı Ahmet Kaylan ve hayatını kaybeden tüm devrimciler adına bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.

Antep Ödp il başkanı Remzi kurtulmuş, Ahmet Kaylan'ın eşi Hanife Kaylan, Gençlik Muhalefeti üyesi Mustafa kemal ve Ahmet Kaylan'ın mücadele arkadaşları konuşma yaptı.

 

Remzi Kurtulmuş  " Ahmet çocuklar için eşit eğitimi savundu" 

"kütüphanemiz için Antep ve diğer yerellerdeki arkadaşlarımızın katkıları ve yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Ahmet arkadaşımız anısına kütüphane kurduk. Bu kütüphane arkadaşımızın adını yaşatmanın bir vesilesi olarak açıldı. Aradan geçen süre içerisinde gençlerinde yoğun katkılarıyla kurulan ve Ahmet'in yaşamı boyunca savunduğu bütün çocuklara eşit eğitim anlayışı, bu kütüphaneyle birlikte yaşatılacak. Emekçi halk çocukları bu kütüphaneden her faydalandığında arkadaşımızı da savunduğu fikirlerle yaşatacağız" dedi.

 

Eşi Hanife Kaylan " Ahmet ezilenlerin sesi oldu "

Ahmet Kaylan'ın eşi Hanife Kaylan ise Ahmet kaylan'ın dayanışma ve mücadele dolu hayatına vurgu yaparak " Ahmet her zaman ezilenlerin hor görülenlerin yanında oldu,  kimsesizlerin kimsesi olmaya çalıştı.Ezilenlerin sesi  oldu.  Bu kütüphanenin kuruluşunda Ahmet'in adının ve mücadelesinin yaşatılmasında emeği geçen tüm gençlere teşekkür ediyorum" diye konuştu

 

VİDEO ALT KISIMDA

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Antep'te, Devrimci, Ahmet, Kaylan, Kütüphanesi, Kuruldu,ödp,gençlikmuhalefet
Yorumlar
Haber Yazılımı