Haber Detayı
28 Kasım 2018 - Çarşamba 17:35 Bu haber 1174 kez okundu
 
Antep'te Baro Avukatları Tahir Elçi'yi andılar
DEVHABER – 2015 yılında Diyarbakır’da katledilen Tahir Elçi’nin ölümünün 3’üncü yıldönümü dolayısıyla düzenlenen basın açıklamasında konuşan Avukat Adnan Erol, Elçi’nin ölümüne ilişkin açılan dosyada milim ilerleme olmadığını söyledi.
SİYASET Haberi
Antep'te Baro Avukatları Tahir Elçi'yi andılar

DEVHABER - Antep Barosu Avukat hakları merkezi 28 Kasım 2015 tarihinde Diyarbakır’ın Sur ilçesinde ki dört ayaklı minare önünde katledilen Diyarbakır Barosu Başkanı Avukat Tahir Elçi’nin 3’üncü ölüm yıldönümü dolayısıyla basın açıklaması düzenledi. Antep Adliyesi önünde düzenlenen açıklamaya çok sayıda avukat katılırken açıklamada ‘Tahir Elçi Ölümsüzdür’ sloganı atıldı. Açıklamada konuşan Avukat Adnan Erol, Tahir Elçi’yi asla unutmayacaklarını belirterek, “Uğurlar olsun Tahir Elçi” dedi.

 

 

‘SORUŞTURMADA MİLİM İLERLEME OLMADI’

 

Tahir Elçi’nin barışın elçisi olduğunu belirten Erol, Elçi’nin ömrünü faili meçhul cinayetlerin aydınlatılmasına adadığını dile getirdi. Hayatına kastedilemeden önce dahi barışı ve insan onurunu dilinden düşürmediğini ifade eden Erol, şöyle devam etti: “Devlet tarafından ölümünün aydınlatılması için başlatılan soruşturmada 3 yılda bir milim dahi ilerleme yaşanmadı. Dosya kapsamında şüpheli olarak kimse ifade vermedi. Böylelikle geçen 3 yılda bu dosya da faili meçhuller arasına katılmak istendi. Aslında tüm faili meçhuller gibi bu cinayetin de faili bellidir. Her faili meçhul vakası topluma verilen bir mesajdır. Tahir Elçiyle de bize verilen mesajı elbette anlıyoruz. En değerlimizin bile bir kurşunla alınabileceğini bize göstermeye çalışanlara yılmayacağımızı buradan duyuruyoruz. Tahir Elçi'nin hak savunucusu avukatlık pratiğini, bıraktığı mirasını sahiplenerek biz de bu mücadeleden taviz vermeyeceğiz.”

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: gaziantep,tahir,elçi,diyarbakır,katledildi,adliye,avukat,baro
Yorumlar
Haber Yazılımı