Haber Detayı
17 Mart 2018 - Cumartesi 09:43
 
Antep Newrozu coşkuyla bekliyor
ANTEP - Antep'liler Newroz ateşinin eşliğinde halaylar da buluşmaya hazırlanıyor
GÜNDEM Haberi
Antep Newrozu coşkuyla bekliyor


Newroz hazırlıkları tüm ülkede olduğu gibi Antep'te de büyük bir heyecanla devam ediyor. “Newroz Direniştir, Faşizme Karşı Halkların Baharıdır” şiarıyla kutlanacak Newroz'un çalışmalarına haftalar önceden başladıklarını dile getiren Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Eşbaşkanı Müslüm Kılınç, çalışmaları yüzlerce kişi ile tüm mahallelerde yürüttüklerini söyledi.  OHAL koşullarının uzun süreden beridir bölge halkında bir yılgınlık yarattığını aktaran Kılınç, “Bu yılgınlığı Newroz ile halklar üzerinden atacaktır” dedi.
 
‘DİRENİŞİ NEWROZ ATEŞİYLE BÜYÜTECEĞİZ'

Newroz’u faşizme karşı halkların direnişi olarak gördüklerini dile getiren Kılınç, Newroz'un tüm Ortadoğu'ya barış getirmesini umut ettiklerini söyledi.Kılınç, şöyle devam etti: "Newroz ile halkların birlikte eşit ve özgür bir yaşamı örgütleme güçleri daha da yükselecektir. Direnişi büyüterek bizleri yok ve asimile etmek isteyenlere karşı sesimizi daha çok çıkaracağız. Baskı ve yıldırma politikalarına karşı halklar Newroz alanını doldurarak büyük bir cevap verecektir. Tüm halkımızı Newroz alanına bekliyoruz.” 
 
Kılınç, Newroz'u 21 Mart Çarşamba günü Tur Otobüsleri Parkı'nda Saat 10.00 ile 16.00 arasında kutlayacaklarını kaydetti. 
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Antep, Newrozu, coşkuyla, bekliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı