Haber Detayı
29 Mayıs 2018 - Salı 17:33 Bu haber 1846 kez okundu
 
Antep’li kadınlar: Oylar HDP’ye
ANTEP – HDP Antep İl Örgütü seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Şahinbey ilçesine bağlı Ulaş, Güneş, Onur, Etiler ve Kuranbaba mahallerini ziyaret eden HDP Milletvekili adayları halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı.
SİYASET Haberi
Antep’li kadınlar: Oylar HDP’ye

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Antep İl Örgütü seçime 26 gün kala seçim çalışmalarını merkez ilçe mahallelerinde yoğunlaştırdı. Şahinbey ilçesine bağlı Ulaş, Güneş, Onur, Etiler ve Turanbaba mahallelerinde mahalle sakinlerini, esnafı ve Pazar yerini ziyaret eden HDP Milletvekili Adayları Av. Berivan Özpolat, Musa Aydın, Fatma Lebe ve Mizgin Ceylan halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı.

 

Geziye HDP Şahinbey ilçe yöneticileri de katılırken esnafa ve halka Kürtçe, Türkçe el broşürlerinin yanı sıra Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafları dağıtıldı. Mahallede oturan kadınlar kadın vekil adaylarına sarılıp sıcak görüntüler oluştururken gençler ve çocuklar ise vekil adaylarıyla fotoğraf çektirmek için birbirleriyle adeta yarıştı. Gezide 16 yıldır ülkeyi yöneten iktidardan sıkıldıklarını belirten mahalle sakinleri milletvekili adaylarına, bu seçimde tercihlerinin HDP’den yana olacakları sözünü verdi.

 

KADINLARIN TERCİHİ HDP

Gezi sırasında esnaflar işlerin olmamasından ve ekonominin kötü durumundan yakınırken milletvekili adayı Berivan Özpolat ise, çözümün HDP’de olduğunu söyledi. Meclise güçlü bir çoğunlukla girerek ekonomik durumun düzelmesi için ellerinden geleni yapacaklarını aktaran Özpolat, iktidarın kendi yandaşlarını zenginleştirirken ise halkın diğer kesimlerinin ise yoksullaştığını dile getirdi. HDP’nin kadınları en çok düşünen parti olduğunu vurgulayan Özpolat, kadın yurttaşlardan oy sözü aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Antep’li, kadınlar:, Oylar, HDP’ye,
Yorumlar
Haber Yazılımı