Haber Detayı
03 Mayıs 2018 - Perşembe 22:22 Bu haber 1643 kez okundu
 
Antep-Kilis Tabip Odası yönetiminde görev değişimi
Geçtiğimiz günlerde yapılan kongre ile başkan Dr. Hamza Ağca yönetiminde ki Antep-Kilis Tabip Odasının başkanlığını Dr. Ramazan Sürücü devraldı.
- Haberi
Antep-Kilis Tabip Odası yönetiminde görev değişimi

29 Nisan günü gerçekleşen Antep-Kilis Tabip Odası seçimlerini Dr. Ramazan Sürücü'nün yönetimi kazanmıştı. Seçimi kazanan Dr. Ramazan Sürücü'nün yönetimi buğün Dr. Hamza Ağca'dan yönetimi devraldı.

Yeni yönetim oda yönetimini devralmasına ilişkin şu mesajı yayınladı:

"‘İYİ HEKİMLİK ADINA GÜCÜMÜZ BİRLİKTELİĞİMİZ’ sloganı ile Hekim merkezli, çözüm odaklı, bağımsız ve özgün bir tabip odası hedefiyle yola çıktık. Şehrimizin hekim camiasını olabildiğince temsil ettiğine inandığımız bir yönetim oluşturduk.  Öncelikle bu zor süreçte görev kabul eden arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 29 Nisan Pazar günü genel Türkiye ortalamasının üzerinde bir katılımla, üç listenin yarıştığı, demokrasi kültürümüze yakışır bir seçim gerçekleşti. Sonuçta meslektaşlarımız bu görevi bize layık gördüler. Bu göreve talip olan diğer iki gruba da teşekkür ediyorum. Genel kurulumuza değerli katkılar sunan, gerek gelip oy kullanarak, gerekse mesajlarıyla destek olan saygıdeğer meslektaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum.


Bizler; İyi hekimlik değerleri bağlamında sağlık alanındaki 1.basmak Aile hekimliğinden, iş yeri hekimliğine, 2.-3. basamak kamu hekimliğinden, özel hekimliğe, çalışırken ve emeklilikte ki düşük maaştan, yıpranma payına, personel sayısının yetersizliğinden çalışma ortamının iyileştirilmesine, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmamasından  atamalarda liyakatın gözetilmemesine, şiddetten performans baskısına, nitelikli sağlık hizmeti sunumundan kişisel verilerin gizliliğine, hacamat tedavisinden tıpta gericiliğin egemenliğine, etik değerlerin yitirilmesinden şehir hastanelerine varan sorunların farkındayız.


 “Mesleki sorunlarımızı ülke sorunlarından ayrı düşünmeden, asıl görevimizin; hekimlerin haklarını korumak, çalışma hayatlarında ve emeklilikte yaşam koşullarının iyileştirilmesini sağlamak, sağlıkta şiddeti sıfırlamak, sosyal ve örgütsel birlikteliğimizi geliştirip güçlendirmek ve hiç şüphesiz ki tüm yurttaşlarımıza eşit,  nitelikli, çağdaş bir sağlık hizmeti için çalışmak” olduğunu biliyoruz. 
İlimizdeki sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi, geliştirilmesi ve sorunların çözümüne, bütün meslektaşlarımız, kamu sağlık idaresi, üniversiteler, özel sağlık hizmeti sunucuları, sivil toplum örgütleri, yerel basın ve diğer kuruluşlarla iş birliği yaparak katkı sunacağız. Odamızı meslektaşlarımızın beklentilerini, ortak mesleki kaygılarını dikkate alarak dürüst, şeffaf,  evrensel demokratik ve etik değerleri önceleyen, hiç kimseyi ötekileştirmeyen anlayışla hep birlikte yöneteceğiz.


Ben-sen-o olarak yıllardır çözemediğimiz sorunlarımızı, birlikte hareket kültürünü geliştirerek,  BİZ olarak çözebilme umuduna inancımız sonsuzdur."

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Antep-Kilis, Tabip, Odası, yönetiminde, görev, değişimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı