Haber Detayı
23 Mayıs 2018 - Çarşamba 17:13 Bu haber 1528 kez okundu
 
Antep Film Günleri başlıyor
ANTEP – Antep'te Kırkayak Kültür, Başka Sinema ve Kültür İçin Alan işbirliği ile "Birlikte yaşamak" temalı film günleri düzenleniyor.
SANAT Haberi
Antep Film Günleri başlıyor


Kırkayak Kültür, Başka Sinema ve Kültür İçin Alan kurumları işbirliğiyle ilk defa düzenlenecek olan Antep Film Günleri "Birlikte Yaşamak" alt başlığını konu eden yakın dönem dünya sinemasından öne çıkan ödüllü filmleri Antepli sinemaseverlerle buluşturacak. 24-27 Mayıs tarihleri arasında Primemall Prestige Sinemaları'nda gerçekleşecek gösterimlerin tümü Türkçe ve Arapça altyazılı olacak.
 
‘BİRLİKTE YAŞAMAK’
 
Programda gösterilecek filmler günümüz dünyasında süregelen savaşların etkisiyle ortaya çıkan zorunlu göç, mülteci sorunu ve değişen sınırların yanı sıra başka temalarla da "birlikte yaşamak" konusunu işliyor. Aileleri ve daha geniş ölçekte toplumları bir arada tutan ya da koparan unsurların işlendiği filmlerde, savaş, aşk, dostluk, bellek, suçluluk duygusu vb. temalar eşliğinde, tüm güçlüklere rağmen birlikte yaşamaya çalışan insanların ve hayvanların öyküleri mevcut.
 
Antep Film Günleri çerçevesinde sinemaseverler Asghar Farhadi'nin Oscar ödüllü filmi Satıcı'yı, Ildikó Enyedi'nin yönettiği Beden ve Ruh'u, François Ozon imzalı Frantz'ı, Oscar'a aday gösterilen ilk Lübnan filmi Hakaret'i, Aki Kaurismäki'nin mülteci sorununa kendine özgü mizahıyla çektiği Umudun Öteki Yüzü'nü, Carla Simón'un bol ödüllü ilk filmi 93 Yazı'nı ve Mehmet Salih Demir'in yönettiği Cano filmi gösterilecek.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Antep, Film, Günleri, başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı