Haber Detayı
15 Aralık 2017 - Cuma 23:32 Bu haber 2874 kez okundu
 
Antep Dr.Ersin Arslan Hastanesinde Skandallar Bitmiyor !
Gaziantep'te Dr.Ersin Arslan Hastanesinde 4 gün yattığı ve iddiaya göre taburcu edilen Suriye uyruklu 27 yaşındaki Yasmin El Hammud, sokakta düşüp öldü
YEREL Haberi
Antep Dr.Ersin Arslan Hastanesinde Skandallar Bitmiyor !

Gaziantep'te  Dr.Ersin Arslan Hastanesinde   4 gün yattığı ve  iddiaya göre taburcu edilen Suriye uyruklu 27 yaşındaki Yasmin El Hammud, sokakta düşüp öldü. Üzerine battaniye örtülen cesedin, olay yerinden 5 saat sonra kaldırılması tepkiye yol açtı.

 

HALEP-  El BAB’DA BAŞLAYAN YAŞAM, GAZİANTEP SOKAĞINDA SON BULDU

Bugün öğleden sonra Seferpaşa Mahallesi'nde meydana geldi. Halep'ten 4 yıl önce ailesiyle Gaziantep'in Nizip İlçesi'ne bağlı Tahtani Mahallesi'nde gelen ve kiraladıkları evde yaşayan Yasmin El Hammud, 2 yıl önce düşüp belinden rahatsızlandı. Genç kız, yeniden rahatsızlanınca iddiaya göre, babası Muhammed El Hammud tarafından Gaziantep Doktor Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Burada yapılan muayenenin ardından geçen Pazartesi günü Göğüs Kalp Damar Cerrahisi'nde yatışı yapılan genç kız, iddiaya göre, bugün 'İyileştin' denilerek taburcu edildi. Babası Muhammed ile birlikte Nizip İlçesi'ndeki evlerine gitmek için taksiye binip hastane ile 400 metre mesafede bulunan yolcu minibüslerinin kalktığı Araptarlı sokaktaki durağa saat 15.30 sularında gelen Yasmin El Hammud, başını tutup yere düştü. İhbar üzerine gelen sağlık görevlileri genç kızın yaşamını yitirdiğini belirledi ve ölümünü normal olarak değerlendirip olay yerinden ayrıldı.  Ardından gelen cenaze aracının şoförü ise, ölüm raporu olmadığı gerekçesiyle cesedi götüremeyeceğini söyledi.

 

BUNA HANGİ YÜREK DAYANIR .

 

 

5 SAAT SOKAK ORTASINDA  KALDI

 

Geçen bu sürede yerden kaldırılmayan ceset, mahallelilerin tepkisine yol açtı. Vatandaşların ihbarıyla gelen polisler de, acil sağlık görevlilerini yeniden çağırıp olay yeri inceleme ekiplerine haber verdi. Sağlık görevlileri ile cenaze aracı şoförünün birbirini suçlayıp tartıştığı sokakta üzeri battaniyeyle örtülen kızın cesedi, polis olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasını tamamlamasının ardından hazırlanan tutanakla, 5 saatin ardından tabuta konulup cenaze aracına taşındı. Bekar olan genç kadının cesedi, otopsi için Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.

 

MAHALLELİLER BÜYÜK TEPKİ GÖSTERDİ

Mahalle sakinleri büyük tepki gösterdi. Bir mahalleli saki " Çok yakınında okul var. Öğrenciler burdan geçiyor. Çocuklarımız cesedi görüp korkuyorlar.Mahallenin çocukları korku içinde kaldılar.Tüm yetkililer neden hızlı hareket etmediler.Bu durumu kimsenin  sakinlere yaşatmaya hakkı yoktur.Aradık karşımızda muhtap bulamadık.Antepin merkezinde bir cesed 5 saat nasıl bekletilir anlamış değiliz.Yetkililerden bu konuda soruşturma açması gerek.Kimin kusuru varsa ortaya çıkarılsın. " dedi.

 

 

 

HABERİN VİDEOSU ALT KISIMDA

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: gaziantephaberi,el bab,halep,dr.ersin aslan,adli tıp,polis,cenaze,savaş,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı