Haber Detayı
17 Aralık 2017 - Pazar 14:29 Bu haber 1892 kez okundu
 
Antep DBP 4. Olağan Kongresinde Yeni Yönetim Seçildi
DBP ( Demokratik Bölgeler Partisi) Antep İl kongresi Düztepe Turnalar Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Kongreye DBP Genel Eşbaşkanı Mehmet Aslan, HDP ve Birleşenleri ile Antep halkı katıldı.
YEREL Haberi
Antep DBP 4. Olağan Kongresinde Yeni Yönetim Seçildi

DBP ( Demokratik Bölgeler Partisi) Antep İl kongresi Düztepe Turnalar Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Kongreye DBP Genel Eşbaşkanı Mehmet Aslan, HDP ve Birleşenleri ile Antep halkı katıldı.

 

 

Açılış konuşmasının ardından “ Özgürlük ve demokrasi “ mücadlesinde yaşamlarını kaybedenler için 1 dakikalık duruşmanın ardından, gündem maddelerine geçildi. Divan seçimi yapıldı. Divana HDP PM üyesi Mehmet Karayılan,Antep HDP İl  Eşbaşkanı Güler Erat ve HDP il yöneticisi Faik Dursun  seçildi.

 

Divan konuşmasında Mehmet Karayılan “  Bu kadar zorluğa ve baskıya rağmen 4 . olağan kongrenin yapılması sevindirici bir durumdur. Her türlü baskıya ve içerdeki tecrit  uygulamalarını kabul etmiyoruz. Mücalemiz her zaman demokrasi ve özgürlük  gelene kadar devam edecektir.” Dedi.

 

Eski İl Eşbaşkanı  Gülsüm Demir konuşmasında “ Yoldaşlar geçmiş dönemde iyi çalışmalar yapamadığım için siz halkımdam  özür diliyorum. Baskılar ve cezavinde kalmamdan dolayı verimli çalışma yapamadım. Bundan böyle İnsan Hakları için çalışacam. Burdayım  sizlerle  yeniden mücadeleye devam edeceğim. “  dedi.

 

 

DEMOKRATİK BÖLGELER EŞ GENEL BAŞKANI MEHMET ASLAN KONUŞTU.

“  Türk ve Kürt halkları için aldığımız bu görev kolay değil. Türkiye de öle bir iktidar var ki, Türkiye’yi ateş çemberi içine dönüştürdü.Gözleri o kadar iktidar hırsı bürümüş ki, bu toprakları kan gölüne çevirmekten geri kalmadılar.AKP iktidarının siyasi soykırımlarına partimizin ve HDP eş genel başkanları tutsak edildiler. Bunlar yetmedi parti yöneticilermiz ve  seçilmiş belediye başkanlarımız görevlerinden alınıp, cezaevlerine tutsak ettiler.Akp iktidarı devlet içinde,mahkemelerde ve tüm kademelerde  sistemin içini boşaltmış durumdadır. Bir gece birileri  kafasına göre kanun yazıyor,sabah  uygulamaya giriyor.

 

BU GÜN YARGILADIKLARI MAHKEMEDE YARIN KENDİLERİ YARGILANACAKLAR

“Düne kadar Fetö ve AkpYe yönelik şer odakları yargılanıyorken, bu gün FETÖ şer odağı olmuş  onlar yargılanıyor. Şuna inanıyorum ki bu  kurdukları  mahkemelerde  yarın  kendileri yargılanacaklar. “

 

EKONOMİ İYİ GİTMİYOR

Türkiye ekonomik çıkmaz içinde.Gün geçtikçe kan kaybediyor.Kendi adamları bile  dışarı sermaye kaçırıyor. Erdoğanın ailesi ve yakınları Man adalarında şirket  kurup  paralarını oralara taşıyorlar. Turizm batık, dış  ülkeler Türkiye’ye gitmeyin uyarıları yapıyor.Kendi öz  oğlu  babasının iktidarına güvenmiyor İtalya’ya sığınma talebinde bulunuyor. Ülke bu çıkmaz içinde.Demokratik Bölgeler Partisi olarak dik  duruşumuz devam edecek. Bu ülkeyi AKP  zihniyetinden kurtaracağız.Seçilecek yeni yönetime  şimdiden başarılar dilerim “ dedi

 

SEÇİME TEK  LİSTE İLE GİDİLDİ.

Antep DBP il  kongresine tek  liste  verildi.Delegeler tek liste ile gitmeyi onayladı. 

 

İŞTE  YENİ  YÖNETİM

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Antep, DBP, 4., Olağan, Kongresinde, Yeni, Yönetim, Seçildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı