Haber Detayı
25 Ocak 2017 - Çarşamba 15:48 Bu haber 1487 kez okundu
 
ANKARA: Hastane çatısında intihar girişimi
Çocuğunu tedavi ettirmek isteyen anne, hastane çatısında intihar etmek istedi.
SAĞLIK Haberi
ANKARA: Hastane çatısında  intihar girişimi

 ANKARA'da kas erime hastası 7 yaşındaki oğlu 7 yaşındaki K.G.'nin tedavi edilmesini isteyen B.G., boynuna 'Ölüm değil, kök hücre' afişi asarak arkadaşıyla birlikte Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi'nin çatısına çıkıp, intihar girişiminde bulundu. Demir korkuluklardan sarkan kadın, uzun süren çalışmalar sonucu güçlükle ikna edilerek indirildi.

 

Türkiye'nin çeşitli illerinden Ankara'ya gelen kas erime hastaları, aileleriyle kök hücre tedavisinin Türkiye'de uygulanmamasını Sağlık Bakanlığı önünde protesto etti. Tedavi masraflarını karşılayamadıklarını belirten aileler, Bakanlık yetkilileriyle görüşmek istedi. Muhatap bulamadıklarını belirten aileler daha sonra yolu trafiğe kapatmak istedi.

 

Çevik Kuvvet ekipleri, grubu yolu açması için ikna etti. Bu sırada B.G., kas hastası oğlu K.G.'yi tedavi ettiremediğini söyledi. Boynuna 'Ölüm değil, kök hücre' afişi asan B.G., 13 yaşındaki oğlu kas hastası olan A.K. ile birlikte Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi'nin çatısına çıkarak intihara kalkıştı.

 

SAĞLIK BAKANI İLE GÖRÜŞMEK İSTEDİ

İhbar üzerine bölgeye itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri aşağıda güvenlik önlemi alıp, branda açtı. Brandanın duvara yaklaşmasını engelleyen demir bariyerler kesildi. Polis ekipleri ve hastane yetkilileri ise B.G.'yi ikna için çatı katına çıktı. Çatıya çıkan B.G.'nin bazı arkadaşları duruma tepki gösterdi. Sağlık Bakanı ile görüşmek istediğini ve söz almak istediğini belirten B.G. ikna edilemedi. Uzun süren görüşmeler sonucunda ikna edilen kadın, bulunduğu yerden çatı katına alındı. Baygınlık geçiren kadına emniyet amirleri su içirdi. Bir süre omuzlarda taşınan kadın daha sonra tedavisi için hastane içine alındı.

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: ANKARA:, Hastane, çatısında, , intihar, girişimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı