Haber Detayı
22 Mart 2018 - Perşembe 11:04 Bu haber 1634 kez okundu
 
AKP’li Tayyar ‘FETÖ borsası’nı Erdoğan’a iletmiş: ‘Üzerine gidin’ talimatı verdi
AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, ‘FETÖ borsası’ sözlerini Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a ilettiğini ve Erdoğan’ın tüm iddiaların üzerine gidilmesi talimatını verdiğini açıkladı.
SİYASET Haberi
AKP’li Tayyar ‘FETÖ borsası’nı Erdoğan’a iletmiş: ‘Üzerine gidin’ talimatı verdi

AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, ‘FETÖ borsası’ sözlerini Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a ilettiğini ve Erdoğan’ın tüm iddiaların üzerine gidilmesi talimatını verdiğini açıkladı.

 

 

Tayyar ne demişti?

Tayyar, ‘FETÖ‘ davalarından yargılanan işadamlarının serbest bırakılması için kurulan ‘borsa’da milyon dolarların döndüğünü ve danışmanlarının Erdoğan’a sorunları iletmediğini öne sürmüştü.

 

Tayyar, kendisinin milletvekili olduğunu ve her söylediğinin suç duyurusu niteliğinde olduğunu belirtirken şöyle demişti: “Gaziantep’te çok ciddi FETÖ borsası var. Milyon dolarlar dönüyor. Ben bunu söylüyorum. Evet. İtirafçı adı altında işadamlarını serbest bırakıyorlar. Türkiye’nin birçok yerinde var bu. Bununla ilgili HSK teftiş kuruluna bugün suç duyurusunda bulundum. Sadece televizyonda konuşmuyorum. HSK ne yapmış? Bir yerde problem var.”

 

Erdoğan’ın kuşatma altında olduğunu iddia eden Tayyar, milletvekili olarak cumhurbaşkanı danışmanlarından yakınırken şunları söylemişti: “Çok özel bir kayıt götürdüm, cumhurbaşkanına. İzledi, çıldırdı. Böyle bir şey nasıl olur diye. Oysa benim o kaydı bir yıl içerisinde göndermediğim danışmanı yoktu! İzletmemişler cumhurbaşkanımıza. Onlar hâlâ ordalar. Bir yerde problem var. Sıkıntı büyük.”

 

Tayyar, bir rektörün eşinin (Yeni Akit yazarı Meltem Yılmaz’ı kastediyor) bir ‘FETÖ’ şüphelisiyle mail yazışmalarını yayınladığını da hatırlattıktan sonra,  “Sonra ne oldu, o kadın Cumhurbaşkanımızın Afrika gezisine alındı. Cumhurbaşkanımızın o mailden haberi yok. Yanındakiler? Hepsinin haberi var” diye eklemişti.

 

CHP, ‘FETÖ borsası’nı Meclis’e taşıdı: İtirafçılık adı altında parayla tahliye düzeni
‘FETÖ borsası kuruldu’ diyen AKP’li Tayyar, Erdoğan’ın danışmanlarına verdi veriştirdi

Kaynak: (Diken) - diken.com.tr Editör:
Etiketler: AKP’li, Tayyar, ‘FETÖ, borsası’nı, Erdoğan’a, iletmiş:, ‘Üzerine, gidin’, talimatı, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı