Haber Detayı
21 Haziran 2017 - Çarşamba 15:55 Bu haber 1802 kez okundu
 
Akademisyen Nuriye Gülmen'in sağlık durumu kritikleşti.
İşini geri almak için açlık grevi yapan Nuriye Gülmen'in sağlık durumu kötüleşti.
GÜNDEM Haberi
Akademisyen Nuriye Gülmen'in sağlık durumu kritikleşti.

         KHK ile işinden atılan ve 105 gündür açlık grevinde olan akademisyen Nuriye Gülmen'in sağlık durumu kötüleşti..Nuriye Gülmen 225 gün önce Ankara'da Yüksel Caddesi'nde işimi geri istiyorum diye oturma eylemina başlamış, bu direniş sırasında 30 kereye yakın gözaltına alınmıştı. 105 gün önce ise Bu direnişe sonradan katılan Öğretmen Semih Özakça ile birlikte açlık grevi başlatmışlardı ve tek talepleri işlerine geri iade edilmeleriydi...

 

      Nuriye Gülmen ve Semih Özakça  bir ay önce ev kapıları kırılarak gözaltına alınmış ve tutuklama talebiyle mahkemeye sevkedilmişlerdi.  Mahkemenin tutuklama kararı vermesi üzerine bir aya yakın süredir Sincan Cezaevi'nde tutuklu olarak bulunan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, açlık grevlerinin içeride de sürdürüreceklerini  ve direnmeye devam edeceklerini bildirmişlerdi.

 

       Bugün Nuriye Gülmen ile görüşmesi olan Avukat Selçuk Kozağaçlı,  Nuriye Gülmen'in durumunun kritikleştiğini, nabzının çok düşük olduğunu ve göğsünden şiddetli sancı ve baskı  olması nedeniyle görüşmeyi yarıda kesmek zorunda kaldıklarını bildirdi ve hâlâ susacak mısınız diye sordu?

 

Kaynak: Editör: Nevin Koçoğlu
Etiketler: Akademisyen, Nuriye, Gülmen'in, sağlık, durumu, kritikleşti.khk,semik,özak
Yorumlar
Haber Yazılımı