Haber Detayı
01 Şubat 2018 - Perşembe 11:08 Bu haber 1505 kez okundu
 
AK Partili Tayyar " Gaziantep'teki yargı-istihbarat çetesini açıklayacağım "
SİYASET Haberi
AK Partili Tayyar

AK Partili Tayyar: Gaziantep'teki yargı-istihbarat çetesini açıklayacağım

AK Parti Milletvekili Tayyar, FETÖ'cü olduğunu iddia ettiği Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür ile Akit yazarı eşi Mehtap Yılmaz'ın emniyet ve yargıdaki bazı çevreler tarafından korunduğunu öne sürdü. Tayyar, "Pazartesiye kadar süre veriyorum. Harekete geçilmezse Gaziantep'teki yargı/istihbarat çetesini açıklayacağım" dedi.

 

 AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür ve Akit yazarı eşi Mehtap Yılmaz’a ilişkin iddialarını yineledi.

 

Gür ve yılmaz çiftinin Gaziantep’teki bazı kamu görevlilerince korunduğunu öne sürün Tayyar, “Şimdi pazartesiye kadar süre veriyorum. Harekete geçilmezse Gaziantep’teki yargı/istihbarat çetesini açıklayacağım” dedi.

 

 

 

Şamil Tayyar

✔@samiltayyar27

Yandaşa kör ve sağır kalındığında medyadaki çok sesliliğin önemi bir kez daha ortaya çıktı.

 

Tayyar, daha sonra Mehtap Yılmaz’a ait olduğunu öne sürdüğü banka kayıtları görseline ekleyerek, şu paylaşımlarda bulundu: “Meğer kadın kisveli ağzı bozuk yazar, Bank Asya hesabını kapatmak için Cumhurbaşkanımızın seçilmesini beklemiş. Cumhurbaşkanımız göreve başlayıp FETÖ umutları suya düşünce 14 Kasım 2014’de gidip hesabı kapatmış. İşin vahim tarafı, bu bilgiler savcılıkta da var.”

 

‘BELGELER SAVCILIKTA FAKAT KÖZ ENGELLİYOR’

AK Partili Tayyar, daha sonra şunları yazdı:
“Sıkı durun. Ağzı bozuk yazarın eşi Rektör Ali Gür Mart 2015’de Baransu tutuklanıncaya kadar defalarca görüşmüş. 17 Aralık ve sonrası Reis için kaçacak diyen Baransu ile 2.4.2014 saat 03.31’de 70 dakika konuşmuş. Son konuşması Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra 6.10.2014’de.

 

15 Temmuz’dan 5 gün sonra Google’a 23 bin lira yatırarak geçmişini sildiren, kendi ifadesiyle amel defterini sıfırlayan Rektör Ali Gür ve Baransu arasında 17 Aralık sonrası görüşmelerde Cumhurbaşkanımıza ağır hakaretler var. Bütün bu belgeler savcılıkta fakat KÖZ (Emniyet’te etkili olduğu ve FETÖ’cü grup) olduğu iddia edilenengelliyor.

 

Bu belgeleri yayınlayınca dün telefonlarını, numaralarını, mail adreslerini yenileyen, şimdi böcek araması yaptıran bu karı koca birgün mutlaka hesap verecek. Şimdi pazartesiye kadar süre veriyorum. Harekete geçilmezse Gaziantep’teki yargı/istihbarat çetesini açıklayacağım.

 

2012’de emniyet müdürü, istihbarat müdürü ve başsavcının alınmasını istediğimde yalnızdım. Hatta vali ‘vekil işine baksın’ dedi. Uyduruktan soruşturma yapılıp dosya kapatıldı. Şimdi FETÖ’den cezaevindeler. Sabırla koruk üzüm olurmuş. Yılmayacağız.” 

 

Kaynak: (GAZETEDUVAR) - Gazete Duvar Editör:
Etiketler: AK, Partili, Tayyar, , ", Gaziantep'teki, yargı-istihbarat, çetesini, açıklayacağım, ",
Yorumlar
Haber Yazılımı