Haber Detayı
16 Nisan 2018 - Pazartesi 16:51 Bu haber 2370 kez okundu
 
Adana, İsmail için yürüdü!
ADANA – Bar’da çalışırken öldürülen Antep Üniversitesi 4. Sınıf Konservatuar öğrencisi İsmail Değirmenci için yürümek isteyen kitleye polis izin vermezken kitleye korna çalarak destek veren araçlara polis ceza kesti.
GÜNDEM Haberi
Adana, İsmail için yürüdü!

 

Harçlığı çıkarmak için çalıştığı Bar’da öldürülen Antep Üniversitesi 4. Sınıf Konsevatuar öğrencisi İsmail Değirmenci için yürüyüş düzenlemek isteyen yakın çevresi ve sevenleri emniyet engeline takıldı. Yürüyüş için İsmail’in Hürriyet Mahallesinde ki evinin önünde buluşan yüzlerce kişi İsmail’in mezarına kadar yürümek istedi. OHAL’i bahane gösteren emniyet yetkilileri yürümek isteyenleri engelledi. Yürüyüşte ki amaçlarının İsmail’in canice katledildiğini herkese duyurmak olduğunu bunun neden engellendiğini anlamadıklarını söyleyen kitle uzun süre boyunca polisle pazarlık etti. Kitlenin kararlılığını gören polisler kısa bir mesafede yürüyüşe müsaade etti.

 

POLİS ARABALARA CEZA KESİLDİ!

 

Bir süre ilerledikten sonra geri çevrilen kitle tekrardan evin önüne doğru yürüdü. Evin önünde yolu kesen kitle ile polisler arasında tartışma yaşandı.’ İsmail Değirmenci Ölümsüzdür’ sloganları atan kalabalık bir süre araçların geçişine müsaade etmedi. Korna çalarak ile yolu kesen kitleye destek veren araçlara ise polisler ceza kesme tehdidinde bulundu. Yürüyüşte yurttaşlar ‘İsmail Değirmenci Ölümsüzdür’ pankartı açtı.

 

GÖZYAŞLARI SEL OLDU

 

İsmail’in annesi Leyla Değirmencinin ricasıyla yolu açan kalabalık daha sonra anneyle beraber mezarlığa geçti. Mezarlıkta gözyaşları sel oldu aktı. Mezarın başına oturan anne Leyla Değirmenci ile abla Behiye Değirmenci İsmail’in toprağını avuçladı. Annenin ağıtları ziyarete gelenlerin yüreklerini dağladı. Gencinden yaşlısına herkes, gözyaşlarını tutamadı.

 

‘OĞLUM BENİ NİYE BIRAKTIN’

 

Mezar başında ‘Oğlum neden erken gittin. Oğlum beni niye bıraktın. Daha mezun olacaktın. Oğlum ne istedi sizden, İsmail’imden kimseye zarar gelmez’ diye yakınan anne Leyla Değirmenci sinir krizi geçirdi.

 

 

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Adana,, İsmail, için, yürüdü!,
Yorumlar
Haber Yazılımı