Haber Detayı
01 Şubat 2018 - Perşembe 10:14 Bu haber 1970 kez okundu
 
ABD, Bir lideri daha terör listesine aldı
Filistin Parlamentosu'nda çoğunluğa sahip olan Hamas'ın Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından terör listesine alındı.
DÜNYA Haberi
ABD, Bir lideri daha terör listesine aldı

 

ABD Dışişleri Bakanlığı Hamas Lideri Haniye'yi terör listesine aldı. Haniye'nin Hamas'ın 'silahlı kanadıyla' yakın ilişki içinde olduğu ve sivilleri hedef alanlar da dahil silahlı mücadeleyi desteklediği ileri sürüldü.

 

Filistin Parlamentosu'nda çoğunluğa sahip olan Hamas'ın Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından terör listesine alındı.

 

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın açıklamasında, Haniye'nin Hamas'ın silahlı kanadıyla yakın ilişki içinde olduğu ve sivilleri hedef alanlar da dahil silahlı mücadeleyi desteklediği ileri sürüldü.

 

Açıklamada, "Haniye'nin, İsrail vatandaşlarına karşı terör saldırılarına dahil olduğu bilgisi mevcut. Hamas, 17 ABD vatandaşının öldürüldüğü terör saldırılarından sorumlu" ifadeleri yer aldı.

 

 

HANİYE KİMDİR?

1963 yılında Gazze Şeridi'nde bir mülteci kampında dünyaya gelen İsmail Haniye, Hamas'ın önde gelen isimleri arasında bulunuyor. Haniye, Meşal gibi Hamas'ın ılımlı kanadında yer alan bir isim. 1992 yılında İsrail'deki üç yıllık hapis döneminin ardından diğer Hamas liderleri ile birlikte Lübnan'ın güneyine sürgüne gönderildi. 1993 yılında da Gazze Şeridi'ne geri döndü.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ABD,, Bir, lideri, daha, terör, listesine, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı