Haber Detayı
29 Eylül 2017 - Cuma 18:06 Bu haber 1343 kez okundu
 
IŞİD'İN PROPAGANDA SORUMLUSU YARGILANDI
Gaziantep H Tipi Cezaevi’nde tutulan IŞİD terör örgütünün üst düzey yöneticisi ve propaganda yüzü Avustralya uyruklu Neil Chistopher Prakash’nın Kilis Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edildi
- Haberi
IŞİD'İN PROPAGANDA SORUMLUSU YARGILANDI

Gaziantep H Tipi Cezaevi’nde tutulan IŞİD terör örgütünün üst düzey yöneticisi ve propaganda yüzü Avustralya uyruklu Neil Chistopher Prakash’nın Kilis Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edildi. Parakash, duruşmaya Gaziantep’ten SEGBİS ile katıldı.

 

GAZİANTEP H  TİPİ CEZAEVİ

 

 

SUÇLAMALARI RED ETTİ

24 Ekim’de Kilis’in Elbeyli ilçesindeki Suriye sınır hattından kaçak yollarla Türkiye’ye geçmek üzereyken bir arkadaşıyla beraber sınır devriyeleri tarafından fark edilip yakalanan Avustralya uyruklu Neil  Chistopher  Prakash, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Gaziantep H Tipi Cezaevi’ne kalan ve  Kilis Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya kaldığı cezaevinden Sesli Görüntülü Kayıt ve Video Konferans Sistemi (SEGBİS) ile katılan Prakash, suçlamaları reddederek tahliyesini istedi.

 

 

AVUSTRALYA İNTERPOLÜ’NÜN CEVABI TERCÜME EDİLECEK

Mahkeme başkanı, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün kendisi hakkında Avustralya İnterpol’üne yazdığı yazının cevabının geldiğini ancak tercümesinin yapılmadığını belirterek Parakash’a bir diyeceğinin olup olmadığını sorması üzerine, “Ben IŞİD’e gittiğimde yeni Müslüman olmuştum. Bunların gerçek yüzünü görünce kaçtım.  Örgütün, yüzde yüz Avustralya sorumlusu değilim. Onlar benden, propaganda yapmam için video çekmemi istediler. Olaylara genel olarak baktığımda üzgünüm ve pişmanım. Daha önce örgütün beni öldüreceğinden korktuğum için konuşmadım” dedi.

 

AVUKATI TAHLİYE TALEP ETTİ.

Parakash’ın avukatı, şüphelinin bugüne kadar görülen duruşmalarda samimi beyanlarının olduğunu ve mağdur olduğunu kaydederek adli kontrol şartı ile tahliyesini talep etti.

 

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamına, duruşmanın 26 Aralık 2017 tarihine ertelenmesine karar verdi.

 

NEİL'İN  İNANLI KARAKOL NÖBETÇİLERİ TARAFINDAN YAKALANDI.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ışid,kilis,adliye,gaziantephaberi,cezaevi,avustralya,baro,segbis,
Yorumlar
Haber Yazılımı