Haber Detayı
24 Temmuz 2017 - Pazartesi 13:19 Bu haber 878 kez okundu
 
9 Yaşındaki U.P " Gidecek Yerim Yoktu "
Ağrı’da İmam Buhari Yatılı Erkek Kuran Kursu’nda kalan 9 yaşındaki erkek öğrenci, Kuran kursu hocasının tecavüzüne uğradı. Tutuklanan Kuran kursu hocası 25 yıl hapisle yargılanıyor.
YAŞAM Haberi
9 Yaşındaki U.P

Ağrı’da İmam Buhari Yatılı Erkek Kuran Kursu’nda kalan 9 yaşındaki erkek öğrenci, Kuran kursu hocasının tecavüzüne uğradı. Tutuklanan Kuran kursu hocası 25 yıl hapisle yargılanıyor.

 

Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberine göre Kuran kursunda yatılı olarak kalan 9 yaşındaki U.P. adlı erkek öğrenciye Kuran hocası olan 17 yaşındaki Y.K. tecavüz etti. Mağdur U.P.’nin yetim kaldığı için bu yurda verildiği ortaya çıktı.

 

U.P., bir yıldır Y.K. ile kursta kaldığını belirterek, “Y. abim bize yurtta Kuran öğretiyor. Beni odasına götürüp kapıyı üzerimize kilitliyordu. Yatakta dövüş filmi izliyorduk” dedi. Y.K.’nin kendisini dövdüğünü, kimse görmesin diye kapıyı kilitleyip yanağından ısırdığını anlatan U.P., “Boynumu öpüyordu. Beni soyuyor, dövüyordu” dedi.

 

Gidecek yerim yoktu

U.P., geçen yıl Kurban Bayramı öncesi Y.K.’nin odanın kapısını kilitlediğini ve kendisine tecavüz ettiğini söyledi. Y.K.’nin dövmesinden korktuğu için sesini çıkarmadığını kaydeden U.P., “Beni, ‘Kimseye söyleme’ diye tehdit etti. Herkes yüzümdeki morlukları sordu. Y. abi beni tehdit ettiği için söyleyemedim. ‘Düştüm’ dedim” diye konuştu.

Kurban Bayramı’nda kursun boşalmasından yararlanan Y.K.’nin kendisine bir daha tecavüz ettiğini belirten U.P. “Bayramda gidecek yerim olmadığı için yurtta kaldım. Y. abi de kalmıştı. Yalnız kaldığımız için böyle yaptı” dedi.

İddiaları reddeden ve kendisine iftira atıldığını savunan Y.K. cezaevine gönderildi.

 

25 yıl hapisle dava açıldı

Kuran kursu hocası Y.K.’ye “çocuğun nitelikli cinsel istismarı, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve yaralama” suçlarından ötürü 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle Ağrı Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Bu arada, yurtta görevli kişiler hakkında da “suçu bildirmeme” suçundan soruşturma yürütülüyor. Avukat Mehmet Mağal, U.P.’nin vücudundaki morlukları gördüğü halde harekete geçmeyen kurs yetkililerinin de yargılanması gerektiğini söyledi

Kaynak: Editör:
Etiketler: ağrı,tecavüz,imam,u.p,Buhari Yatılı Erkek Kuran Kursu,9 yaşında
Yorumlar
Haber Yazılımı