Haber Detayı
27 Kasım 2018 - Salı 11:05 Bu haber 1154 kez okundu
 
15 Temmuz gazisi madalyasını iade etti
15 Temmuz gazisi Ünal: Gazi kimliğini, gazi madalyasını, ücretsiz seyahat kartını iade ettim. Bu saatten sonra 15 Temmuz temalı bir yerde adımı kullanıp kimse kendisini zor duruma sokmasın.
GÜNDEM Haberi
15 Temmuz gazisi madalyasını iade etti

DEVHABER - 15 Temmuz gazisi Ünal: Gazi kimliğini, gazi madalyasını, ücretsiz seyahat kartını iade ettim. Bu saatten sonra 15 Temmuz temalı bir yerde adımı kullanıp kimse kendisini zor duruma sokmasın.

 

15 Temmuz gecesi iki tankın üzerinden geçmesi sonucu yaralanan Sabri Ünal, sahip olduğu gazi kimliğini ve madalyasını iade etti. Tankları durdurmaya çalışırken yaralanan Ünal, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (ASPB)’na istifa dilekçesini verdiğini duyurdu.

 

Twitter hesabından gazilik madalyasını iade ettiğini paylaşan Ünal, “Muhtemelen hakkımda bir soruşturma açılır” dedi. Ünal, açıklamasının ardından Twitter hesabını kapattı. 15 Temmuz gazisi açıklamasında şunları söyledi: “Aşama 1 tamamlandı. ASPB’ye istifa dilekçemi ve gerekli evrakları verdim. Gazi kimliğini, gazi madalyasını, ücretsiz seyahat kartını (akbil) iade ettim. Bu saatten sonra 15 Temmuz temalı bir yerde adımı kullanıp kimse kendisini zor duruma sokmasın. Çıkıp benim akıllılığımı, deliliğimi, haklılığımı veya haksızlığımı savunmasın/iddia etmesin ki cevap hakkı doğmasın. Ben hakkıma giren herkese hakkımı helal ediyorum ve susma hakkımı kullanmak üzere bu hesabı burada sabitliyorum.

Bu aşamada muhtemelen hakkımda bir soruşturma açılır, psikolojik durum tespiti falan yapılmak istenebilir. Muhtemel şeyler. Hızlıca iade edebileceğim şeyler: Su indirimi, elektrik indirimi, varsa doğalgaz indiriminin iadesi. Biraz da onlarla uğraşacağım. Daha zorlu yoldan iade etmem gereken kısımlar. Kullanmış olduğum faizsiz kredi hakkı. Talep edilirse darbe sonrası verilen tazminatlar ve maluliyet maaşı!”

 

Kaynak: (GAZETEDUVAR) - Gazete Duvar Editör:
Etiketler: 15, Temmuz, gazisi, madalyasını, iade, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı